Materiał Partnera Wolumetria twarzy - wskazania, efekty oraz przebieg zabiegu

Wolumetria twarzy - wskazania, efekty oraz przebieg zabiegu

Jak wiadomo, nasza skóra z wiekiem ulega różnym zmianom, które w mniejszy lub większy sposób wpływają na nasz wygląd. Wraz z biegiem czasu tkanka tłuszczowa przemieszcza się z policzków ku dołowi. W wyniku tego procesu twarz traci owal, a skóra staje się mniej elastyczna. To natomiast stanowi źródło kompleksów dla wielu kobiet. Na szczęście obecnie kosmetyka oraz medycyna estetyczna dynamicznie się rozwijają i dostępnych jest wiele zabiegów, które wpływają na stan oraz wygląd naszej skóry. Jednym z nich jest wolumetria twarzy – usługa, ciesząca się coraz większą popularnością. Sprawdź, na czym polega ten zabieg oraz jakie są jego efekty. 

Kiedy warto zainwestować w wolumetrię twarzy?

Jest to zabieg dedykowany osobom, które zostały dotknięte różnymi oznakami starzenia, takimi jak opadające policzki. Chcąc jak najdłużej zachować młody wygląd, warto zainwestować w tę usługę, bowiem pozwala ona pozbyć się kompleksów w sposób mniej inwazyjny, niż operacja plastyczna. Z zabiegu mogą skorzystać także osoby, które borykają się z różnymi wadami anatomicznymi, takimi jak asymetria twarzy. 

Wolumetria twarzy – przebieg zabiegu

Zadaniem zabiegu jest przywrócenie odpowiednich proporcji twarzy, spłycenie zmarszczek i zniwelowanie innych oznak starzenia. Istnieje jednak kilka metod modelowania twarzy. Początkowo konieczna jest więc konsultacja z lekarzem, specjalizującym się w medycynie estetycznej - takim, jak dr Jakub Jakubowski, który prowadzi Specjalistyczną Praktykę Lekarską. Jak informuje specjalista, często optymalnym rozwiązaniem jest także łączenie poszczególnych technik w odpowiednim odstępie czasowym.

Wyróżniamy przykładowo wolumetrię z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Substancja aplikowana jest za pomocą specjalnej igły lub kaniuli. Efekt widzimy niemal natychmiast. Możemy także zdecydować się na lipotransfer. W tym przypadku tłuszcz pobierany jest z wybranej części ciała, a następnie przygotowywany do przeszczepienia. Pełne efekty widzimy po kilku tygodniach - są spektakularne, a jednocześnie nasza twarz prezentuje się bardzo naturalnie. W ostatnim czasie na popularności zyskują nici PDO haczykowe. Umożliwiają one bezinwazyjny lifting, a efekt również widoczny jest po upływie kilku tygodni - jest mocniejszy, niż w przypadku kwasu hialuronowego i utrzymuje się przez dwa lata. 

Jakie są efekty wolumetrii twarzy?

W zależności od potrzeby, wolumetria umożliwia przywrócenie owalu twarzy, uwydatnienie kości policzkowych, spłycenie zmarszczek i poprawę jędrności skóry. Wpływamy więc nie tylko na prezentację i kształt naszej twarzy, ale i na stan cery. Jak zostało wspomniane, efekt w przypadku nici PDO haczykowych utrzymuje się dwa lata, a przy modelowaniu kwasem hialuronowym - przez około rok. Aby maksymalnie go przedłużyć, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, unikaniu silnego nasłonecznienia czy nagrzewania. Jeśli jednak zdecydujemy się na lipotransfer, to możemy liczyć na najbardziej trwałe i wyraźne efekty, które mogą wystarczyć na kilka lat. 

Podziel się