Artykuł sponsorowany Wizyta u dietetyka - co powinieneś wiedzieć?

Wizyta u dietetyka - co powinieneś wiedzieć?

Aby znaleźć dietetyka, wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę i to wszystko. Jednak pamiętajmy, że jeśli zależy nam na znalezieniu dobrego specjalisty, to już wymaga wyrzeczeń. Jest to zależne od kilku czynników takich jak np. wykształcenie i specjalizacje. Zanim wybierzesz dietetyka, musimy sprawdzić kilka kwestii. Jak wybrać dobrego dietetyka? Sprawdziliśmy.

Wykształcenie

Niestety, w Polsce nie ma żadnych regulacji prawnych, które regulowałyby, kto może być dietetykiem i tak oto mamy sporo pseudo-dietetyków. Dietetykiem może być osoba, która ukończyła studia wyższe licencjackie/ magisterskie na kierunku dietetyka lub technologia żywienia (tylko osoby, które ukończyły studia przed 2007 rokiem).

Wielu osobom się wydaje, że do zostania dietetykiem wystarczy kilka dni intensywnego czytania odpowiednich książek, czy krótki kurs. Niestety nie jest to takie proste. Udając się do dietetyka, nie powinieneś bać się pytać o takie rzeczy, jak jego wykształcenie. Pamiętaj, że masz do tego pełne prawo. W końcu, jakby nie patrzeć, oddajesz swoje zdrowie w jego ręce. Profesjonalny dietetyk zapewne z przyjemnością pochwali się swoimi osiągnięciami.


Badania i dieta

Profesjonalna wizyta u dietetyka powinna rozpocząć się od skierowania klienta na odpowiednie, podstawowe badania. Jeżeli nie wykonywałeś dawno badań, a dietetyk nawet o to nie zapyta, to lepiej poszukaj innego specjalisty.

Musisz pamiętać, że sam dobór diety do konkretnej osoby trochę trwa. Jeżeli dietetyk już na pierwszej wizycie ma gotową dla Ciebie dietę - uciekaj. Powinna być ona doskonale dobrana do Twoich potrzeb, nie zapominając o stanie zdrowia. - twierdzi Agata Dereszewska, prowadząca Doradztwo Żywieniowe. Każdy organizm jest inny, dlatego każdy powinny mieć indywidualnie dobraną dietę. Dopiero po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu zdrowotnego, żywieniowego oraz analizie badań, możliwe jest ułożenie diety zindywidualizowanej do Twoich potrzeb i mogącej przynieść oczekiwane efekty.

Podejście do klienta

Dobry dietetyk to każdego pacjenta podchodzi indywidualnie. Ludzie są różni, dlatego też specjalista musi wiedzieć, jak podejść do każdego z nich. Z pewnością szczerość, profesjonalizm, a także opanowanie to podstawa. Pamiętaj także, że czas u dietetyka jest dla Ciebie, dlatego pytaj o wszystko, co tylko chcesz, aby wszystkie Twoje wątpliwości zostały rozwiane.

Oczekiwania

Dietetyk to nie magik. Oczywiście najwięcej osób udaje się do dietetyka po to, aby schudnąć lub z innymi problemami związanymi z odżywianiem, aczkolwiek nie zapominajmy, że na efekty trzeba czekać. Czasem całkiem długo, a żeby były widoczne, potrzebna jest ciężka praca. Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie, wszystko w Twoich rękach, a dietetyk może Ci tylko wskazać właściwą drogą i być Twoim dobrym doradcą. Jeżeli masz wyimaginowane oczekiwania lub chcesz efektów po tygodniu, zastanów się najpierw, czy wszystkie reklamy cudownych kuracji są czymś więcej niż cudownym wyciąganiem od ciebie pieniędzy.

Opinie

Opinie to bardzo ważna kwestia. Przed udaniem się do dietetyka warto sprawdzić recenzje na jego temat. Możemy to zrobić na kilka sposobów - czy to przeprowadzając wywiad wśród rodziny, przyjaciół lub sprawdzając opinie Internautów. Jednak pamiętaj, aby nie kierować się wyłącznie nimi, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy są autentyczne.

Podsumowując, jak widzimy, udając się na wizytę do dietetyka, musimy brać pod uwagę powyższe kwestie. Zdecydowanie polecamy chodzić do specjalistów, którzy mogą się pochwalić wieloma certyfikatami, tak, aby być zadowolonym z późniejszych efektów pracy ze specjalistą. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas