Materiał Partnera W jakim celu stosuje się peelingi chemiczne?

W jakim celu stosuje się peelingi chemiczne?

Jakie zabiegi kosmetyczne – Twoim zdaniem – są najbardziej popularne i najczęściej stosowane? Nie da się ukryć – ile osób, tyle opinii. Warto wiedzieć, że od lat niesłabnącą popularnością cieszą się peelingi chemiczne. Kiedy można zdecydować się na ten zabieg? Jakiego rodzaju wskazania i przeciwwskazania wziąć pod uwagę? Poznaj najważniejsze informacje na temat peelingu chemicznego.

Kilka słów o zabiegu

Wyróżnia się różne rodzaje peelingów chemicznych, w zależności od głębokości ich działania. Są to peelingi powierzchowne (obejmują widoczną warstwę naskórka), średniogłębokie (naskórek wraz z górną warstwą skóry) oraz głębokie (działają w obrębie głębokich warstw skóry). Na czym polega peeling chemiczny? Odpowiedzi na to pytanie udzieli specjalista z krakowskiego Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Medicor: jest to zabieg kosmetyczny, do którego przeprowadzenia stosuje się kwasy, najczęściej owocowe. Przygotowane we właściwym stężeniu, są nakładane na skórę w celu złuszczenia naskórka i oczyszczenia cery. Przed wykonaniem zabiegu należy wykonać badania dermatologiczne z pacjentem oraz ustalić jego oczekiwania, co ostatecznie zadecyduje o doborze właściwego preparatu. Ponadto zaleca się, aby na dwa tygodnie przed peelingiem przygotować skórę twarzy poprzez stosowanie odpowiednich kremów.

Kiedy warto stosować peelingi chemiczne?

Celem peelingu chemicznego jest złuszczenie martwego naskórka, czyli usunięcie różnego rodzaju widocznych defektów jak np. zmiany chorobowe. Takie działanie pozwoli na ujednolicenie koloru oraz wygładzenie skóry – działa odmładzająco. Ponadto likwiduje różnego rodzaju niedoskonałości dermatologiczne, takie jak: przebarwienia lub niewielkie zmarszczki. Jeśli więc chcesz pozbyć się piegów, plam, uszkodzeń słonecznych, blizn czy też zmian trądzikowych, zdecyduj się na zastosowanie peelingu chemicznego. Warto dodać, że zabieg ten poprawia nawilżenie, a także elastyczność skóry.

Korzyści przeprowadzenia zabiegu

Osoby, które zdecydowały się na wykonanie peelingu chemicznego, są zadowolone z jego efektów. Wśród korzyści przeprowadzenia tego zabiegu warto wspomnieć o tym, że skóra jest gładka, bardziej sprężysta oraz ma jednolity koloryt. Ponadto widoczna jest znacząca poprawa ogólnej kondycji cery. Częste stosowanie peelingu chemicznego redukuje przebarwienia, zmniejsza zmarszczki, a także pomaga w walce z trądzikiem. Skóra jest pobudzona i zdecydowanie szybciej się regeneruje. Na uwagę zasługuje fakt, że peeling ułatwia wchłanianie się substancji, dzięki czemu zastosowanie po zabiegu maseczek i odżywczych kosmetyków będzie wówczas bardziej efektowne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas