Materiał Partnera W jaki sposób wykonać klasyczny manicure?

W jaki sposób wykonać klasyczny manicure?

Każda kobieta pragnie pięknie wyglądać. Doskonałym sposobem jest zadbanie o urodę paznokci. Dobrze wykonany manicure jest sztuką, w której płótnem jest nasze ciało. Warto nabyć wskazaną umiejętność, która pozwoli na uzyskanie pięknego efektu w zaciszu własnego domu. Istotnym działaniem jest w tym przypadku systematyczne piłowanie paznokci, wycinanie skórek oraz nawilżanie płytki. Jak wykonać klasyczny manicure?

Usuwanie pozostałości starego lakieru

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac usuwamy pozostałości starego lakieru. Rozwiązaniem problemu jest zmywacz do paznokci bez zawartości acetonu. Warstwa środka powinna bardzo łatwo odejść. W przypadku trudności można zastosować kostkę, która wyposażona jest w powierzchnię ścierającą.

Piłowanie paznokci, jako wstęp do skutecznej pielęgnacji paznokci

Najlepszym narzędziem do piłowania paznokci jest papierowy pilnik. Przeprowadzając wskazaną czynność, trzeba pamiętać o bokach paznokcia. To sprawi, że uda nam się optycznie wydłużyć płytkę. Wykonanie tego zabiegu wymaga sięgnięcia po ceramiczny pilnik, który przyczyni się do zamknięcia płytki. Do zadania należy podchodzić bardzo delikatnie. Na zakończenie prezentowanego procesu wykorzystujemy specjalną polerkę – podkreśla specjalistka zatrudniona w Salonie Kosmetycznym Señorita, który zlokalizowany jest w Katowicach.

Ładne paznokcie wymagają wycięcia skórek

Profesjonalny manicure klasyczny wymaga usunięcia skórek. Przed realizacją tej fazy pielęgnacji koniecznie trzeba przygotować paznokcie do wycięcia skórek. W tym celu stosuje się płyn zmiękczający lub moczy się dłonie w wodzie zawierającej dodatek oliwy z oliwek. Po zastosowaniu określonych preparatów paznokcie są gotowe do usunięcia skórek. Komponentem, który ułatwi osiągnięcie pożądanego rezultatu, jest drewniany patyczek. Należy odsuwać nim delikatnie część struktury i nadmiar usuwać przy użyciu ostrych cążek. Nie wolno wycinać tkanki zbyt głęboko, gdyż można doprowadzić do uszkodzenia skóry.

Malowanie paznokci, czyli zasadniczy etap

Przed przystąpieniem do malowania należy odtłuścić płytkę. Do tego celu nadaje się zmywacz do paznokci bądź specjalny środek odtłuszczający. Przed nałożeniem lakieru uwzględnia się specjalną bazę. Po wszystkim paznokcie malujemy wybranym kolorem. Stosuje się dwie warstwy preparatu. Dzięki temu uzyskuje się zdecydowanie lepszy rezultat. Na końcu wykorzystuje się utwardzacz, który wieńczy całe dzieło i zapewni pożądany blask.

Opracowanie:

Señorita Anna Franczyk

Katowice , gen. Sikorskiego 18

  • tel. 731 794 726

Podziel się