Materiał Partnera W jaki sposób przeprowadza się manicure klasyczny w Salonie Urody Silencio?

W jaki sposób przeprowadza się manicure klasyczny w Salonie Urody Silencio?

Manicure klasyczny, zwany również tradycyjnym, jest jedną z najczęściej stosowanych procedur pielęgnacyjnych. Wykonuje się go zarówno jako przygotowanie do manicure hybrydowego, jak i pojedynczy, osobny zabieg. Jest stosowany dla osiągnięcia wyjątkowo naturalnego efektu pięknych dłoni, niezbędnego w budowaniu wizerunku osoby zadbanej i profesjonalnej, dlatego korzystają z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Jakie są przeciwwskazania i dodatkowe korzyści z wykonania manicure?

Jeśli na dłoniach lub paznokciach pojawiają się zmiany chorobowe, kosmetyczka prawdopodobnie odmówi wykonania usługi i konieczne będzie przeniesienie jej na inny termin. Ma to na celu zachowanie bezpieczeństwa klienta. Głównymi przeciwwskazaniami są: stany alergiczne i zapalne skóry, uszkodzenia i rany naskórka, zakażenia bakteryjne, grzybicze, drożdżakowe, a także choroby wirusowe oraz łuszczyca.

Pielęgnacja dłoni w Salonie Urody Silencio to zabieg luksusowy, przeprowadzany przez profesjonalnie wyszkolone osoby. Podkreślają one charakter manicure – jest on bowiem czynnością pielęgnująco-relaksacyjną. Oznacza to, że jego wykonanie ma na celu zadbanie o skórę dłoni i paznokcie, a także wywołanie u klienta dobrego samopoczucia. Dbanie o higienę psychiczną pozwala uniknąć m.in. depresji, bezsenności, a także problemów z wagą i cerą. Wizyta w Salonie Urody Silencio i skorzystanie z zabiegu manicure jest efektywnym sposobem na zniwelowanie nagromadzonego napięcia.

Jak poprawnie wykonuje się manicure klasyczny krok po kroku?

Przed rozpoczęciem zabiegu w Salonie Urody Silencio specjalistka dezynfekuje dłonie klienta i kwalifikuje je do dalszych czynności. Jeśli pojawił się któryś z czynników uniemożliwiających przeprowadzenie pielęgnacji, kosmetyczka doradzi, w jaki sposób pozbyć się problemów skórnych lub zasugeruje wizytę u lekarza specjalisty. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, manicure klasyczny rozpoczyna się spiłowaniem paznokci, które na sucho nie są narażone na zniszczenia. Drugim krokiem jest kilkuminutowa kąpiel dłoni w ciepłej wodzie z mydłem. Kosmetyczka po oględzinach stanu skóry i paznokci dobiera składniki pielęgnacyjne, które dodawane następnie do wody. Są to zwykle wzmacniające preparaty z witaminą A lub E albo roślinne olejki zmiękczające i odżywiające skórę.

Po osuszeniu dłoni specjalistka opracowuje narastające skórki przy paznokciach. Profesjonalistki z Salonu Urody Silencio specjalizują się w różnych metodach pozbywania się nieestetycznych skórek, co pozwala na indywidualne dobieranie najlepszej procedury. Kosmetyczka wybiera więc pracę z frezarką, cążkami lub manicure biologiczny, tzn. bez używania metalowych przyborów. Zmiękczona w kąpieli skóra łatwo poddaje się peelingowi i szybko wchłania preparaty odżywcze. Najczęściej stosuje się kremy z witaminami lub aloesem, a także oliwki z ekstraktami roślinnymi. Kiedy wierzchnie warstwy dłoni pracują, przyjmując pielęgnację, kosmetyczka nadaje paznokciom ostateczny kształt i poleruje je.

Opracowanie:

Silencio Salon Urody Renata Nagel

Bojano , Heyke 15

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas