Artykuł sponsorowany W jaki sposób należy przygotować się do tlenoterapii hiperbarycznej?

W jaki sposób należy przygotować się do tlenoterapii hiperbarycznej?

W medycynie istnieje wiele bezinwazyjnych sposobów wspomagających leczenie chorób oraz procesy regeneracyjne organizmu. Jednym z bardziej skutecznych w tym zakresie stanowi tlenoterapia hiperbaryczna. Aby sesja zabiegowa przebiegła poprawnie i bezpiecznie, należy przestrzegać kilku podstawowych zaleceń. W artykule przedstawiamy między innym kto i jak może skorzystać z takiej terapii.

Na czym polega zabieg?

Tego rodzaju metoda leczenia i wspomagania innych terapii medycznych jest całkowicie bezbolesna oraz przede wszystkim bezpieczna. Pacjent, stosując się do zaleceń personelu, nie powinien odczuwać żadnych skutków ubocznych, choć mogą pojawić się ból głowy bądź senność. Podczas około godzinnej sesji osobie za pomocą maski podawany jest czysty tlen. W komorze natomiast ustawia się ciśnienie większe niż atmosferyczne, którego parametry są szczegółowo dopasowywane do stanu zdrowia pacjenta. Dzięki tak stworzonym warunkom możliwe staje się dotlenienie całego organizmu, nawet w miejscach słabo ukrwionych. Tlen bowiem może połączyć się z osoczem, hemoglobiną oraz płynem mózgowo-rdzeniowym. Jego ilość jest o wiele większa, aniżeli w przypadku zwykłego oddychania na co dzień, a to skutecznie wspomaga funkcjonowanie organizmu.

Jak wyglądają przygotowania do terapii?

Jak zostało już wspomniane, tlenoterapia hiperbaryczna to metoda bezpieczna. Ważne jest jednak odpowiednie przygotowanie się do sesji. Bezwzględnie nie mogą wziąć w niej jednak udziału kobiety w ciąży, a także osoby zmagające się między innymi z astmą oskrzelową, zapaleniem zatok, ucha lub nerwu wzrokowego, odmą płucną czy klaustrofobią. Nie zaleca się jej również w przypadku, gdy pacjent w ciągu 24 godzin przed i po zabiegu nurkował bądź leciał samolotem.

Decydując się na terapię w tlenowej komorze hiperbarycznej, należy zrezygnować z nikotyny oraz kofeiny na minimum 3 godziny przed i po sesji. Nie można również stosować kremów, lakieru do włosów, perfum oraz opatrunków ze środkami na bazie tłuszczu. Ponadto do kabiny w żadnym wypadku nie można wnosić przedmiotów o ostrych krawędziach, okularów, kluczy, soczewek, biżuterii, protez zębowych, wszelkich urządzeń elektronicznych, a w tym pomp insulinowych czy aparatów słuchowych. Warto około 2 godziny przed zabiegiem zjeść lekki posiłek, a bezpośrednio przed przebrać się w bawełnianą koszulkę oraz spodnie.

Kto może skorzystać z tlenoterapii?

Ze względu na właściwości zabiegu i opisane wykorzystanie tlenu, skutkiem jest między innym szybsza regeneracja uszkodzonych tkanek. To sprawia, że z tego rodzaju metody, oferowanej między innymi przez gabinet tlenoterapii hiperbarycznej Oxygen w Ostródzie, może skorzystać każdy, o ile nie występują żadne przeciwwskazania wymienione wcześniej. Zabiegi są polecane zwłaszcza dla pacjentów dotkniętych problemami z układem nerwowym, krążenia, jak i szkieletowym. To jeden ze sposobów na poprawę wydolności organizmu u sportowców bądź wspomaganie leczenia takich chorób jak nadwaga, anemia, cukrzyca, reumatyzm. Ponadto dotlenienie organizmu wpływa także pozytywnie na stan skóry, włosów oraz paznokci, dlatego komora do tlenoterapii może być także opcją dla osób, chcących spowolnić procesy starzenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas