Artykuł sponsorowany W jaki sposób działają urządzenia do kriolipolizy?

W jaki sposób działają urządzenia do kriolipolizy?

Pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej z okolic brzucha czy ud jest marzeniem wielu osób. Z tego powodu powstały różne metody, które pozwalają na osiągnięcie tego efektu. Każda z nich działa w nieco inny sposób. Na szczególną uwagę zasługuje jednak kriolipoliza. Na czym polega taki zabieg? Jak działają urządzenia wykorzystywane podczas kriolipolizy?

Jak działa kriolipoliza? 

Kriolipoliza to zabieg bazujący na działaniu niskiej temperatury w konkretnych punktach ciała. Podskórne komórki tłuszczowe są bowiem wrażliwe na zimno i pod jego wpływem obumierają. W ten sposób można usunąć wiele z nich i wyraźnie zmniejszyć objętość tkanki w danym miejscu. Kriolipoliza jest powszechnie wykorzystywana zarówno w przypadku nóg, jak i rąk czy brzucha. Dokładną wartość temperatury można dostosować do potrzeb danego pacjenta i jego oczekiwań. Zabieg ten przeprowadza się z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń, które pozwalają na zamrożenie komórek.

W przypadku kriolipolizy najczęściej wykorzystuje się temperaturę do -10°C. Wszystko zależy jednak od potrzeb danego pacjenta. Jeśli ma on dość dużo tkanki tłuszczowej, konieczne jest zastosowanie nieco mocniejszych parametrów. Rozpad komórek następuje jednak już w wyższych temperaturach, dlatego często nie jest potrzebne dochodzenie aż do -10°C.

Jak działają urządzenia do kriolipolizy? 

Urządzenia do kriolipolizy mogą przyjmować różne formy, jednak zwykle działają one w dość podobny sposób. Zasysają dany obszar skóry za pomocą specjalnej głowicy, a następnie emitują zimno. W ten sposób komórki są zamrażane z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, dzięki czemu ulegają rozpadowi. Z czasem są one usuwane z organizmu, dlatego efekty widać zwykle po około 3 tygodniach. To szybki sposób na zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej nawet o 40%. Zabieg musi być jednak przeprowadzony przez specjalistów z użyciem odpowiednich urządzeń. Z kriolipolizy skorzystasz m.in. w salonie kosmetycznym Casolla w Poznaniu.

Urządzenia do kriolipolizy mogą różnić się od siebie pod względem budowy. Na rynku są dostępne modele z jedną bądź z kilkoma głowicami. W przypadku tych drugich sprzętów można wykonać więcej pracy  jednym momencie, co jest bardzo opłacalne podczas rozległych zabiegów. Niektóre z nich mają także wymienne końcówki, dzięki czemu da się dopasować ich rozmiar do konkretnej części ciała. Istnieją także urządzenia, które pozwalają na wykonanie różnych zabiegów, nie tylko kriolipolizy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas