Artykuł sponsorowany Strzyżenie dziecięce w Salonie Fryzjerskim Renata!

Strzyżenie dziecięce w Salonie Fryzjerskim Renata!

Niektóre dzieci rodzą się z niewielką ilością włosków, które bardzo wolno rosną, a inne już w wieku kilku miesięcy mają ich mnóstwo. Aby nie utrudniały one zabaw i nie zasłaniały oczek, niezbędne jest ich lekkie skrócenie. Salon Fryzjerski Renata już od wielu lat świadczy usługi strzyżenia dzieci, a właściwe podejście i precyzja pozwolą na wykonanie różnych, nawet wymagających fryzur u Twojej pociechy!

Kiedy wybrać się z dzieckiem na pierwszą wizytę u fryzjera?

Oczywiście na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każde dziecko jest inne! Jedno będzie miało gęste włoski i już przed ukończeniem pierwszego roku życia będzie wymagało wizyty u fryzjera, a inne jeszcze w wieku 3 lat będzie miało krótkie włoski. Jeżeli zauważysz, że Twojemu maluszkowi włosy zasłaniają oczka, są trudne do ułożenia lub wyglądają nieestetycznie ze względu na nierówną długość, to znak, że wizyta w salonie jest konieczna.

Renata Salon Fryzjerski zajmuje się strzyżeniem dzieci w każdym wieku. Dzięki odpowiedniemu podejściu i cierpliwości możesz liczyć na strzyżenie tylko grzywki, jak i włosków na całej długości. W przypadku chłopców bardzo często cieniuje się włosy, w celu ich uniesienia oraz łatwiejszej stylizacji.

Krótsze włoski u małych dzieci, które zwykle nie przepadają za myciem główki, są także ułatwieniem dla rodziców. Mycie ich zajmie znacznie mniej czasu, a tym samym maluszek nie będzie się aż tak złościć.

Jak przygotować dziecko na wizytę w salonie fryzjerskim?

Korzyści z podcięcia niesfornych włosków odczują rodzice, jak i dziecko. Problemem jednak jest to, że mało który maluch wybiera się do salonu fryzjerskiego z optymistycznym nastawieniem. Pierwsza wizyta jest dla dziecka wielką niewiadomą, dlatego też bardzo ważne jest jego wcześniejsze przygotowanie na to wydarzenie.

Jednym ze sposobów jest zabawa we fryzjera z rodzicem. W tym celu możesz kupić zestaw zabawkowy i wytłumaczyć maluszkowi, jak wygląda cały proces. Świetnym rozwiązaniem jest również zakupienie lalki z włosami, na której możesz zademonstrować strzyżenie.

W dniu wizyty u fryzjera poinformuj maluszka, gdzie się wybieracie, aby nie było zaskoczenia. Jeżeli istnieje taka możliwość, pokaż dziecku, jak panie fryzjerki obcinają inne osoby/dzieci i wytłumacz, że to nie sprawia bólu.

Bardzo ważne znaczenie ma podejście fryzjera i cierpliwość do małych klientówz czego doskonale zdają sobie sprawę fryzjerzy w Salonie Fryzjerskim Renata.

Na początku zachęcą maluszka, aby usiadł na wygodnym, kolorowym fotelu, a następnie po kolei wykonają wszystkie czynności. W sytuacji, gdy dziecko odczuwa lęk, wierci się, nie warto podejmować strzyżenia na siłę! Nie tylko spotęguje to traumę, ale również może przyczynić się do skaleczenia ostrymi nożyczkami.

Strzyżenie dotyczy bardzo małego dziecka? Warto, aby rodzic wziął takiego maluszka na kolana, na pewno wpłynie to na przebieg strzyżenia i spokój dziecka. Pamiętaj, że pozytywne wrażenie podczas pierwszej wizyty zapewni chęć maluszka do ponownego strzyżenia.

Odpowiednie środki i narzędzia do strzyżenia dzieci

Strzyżenie dzieci wymaga zastosowania łagodnych, hipoalergicznych środków do pielęgnacji i strzyżenia włosów ze względu na ryzyko przedostania się chemicznych preparatów do oczu lub wystąpienia reakcji alergicznej. W Salonie Fryzjerskim Renata używa się tylko i wyłącznie wody do zwilżenia włosków, a następnie zostają one obcięte według życzenia rodzica. Co ważne, nożyczki i inne narzędzia (maszynka) są sterylizowane po każdym kliencie, aby zminimalizować ryzyko przenoszenia zakaźnych chorób skóry i bakterii powodujących zapalenie mieszków włosowych.

Opracowanie:

Renata Salon fryzjerski Sulejewska Renata

Warszawa , Jana Pawła II (d.Wesoła) 15a , (Stara Miłosna)

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas