Artykuł sponsorowany Prawidłowe żywienie dzieci receptą na zdrowe, dorosłe życie

Prawidłowe żywienie dzieci receptą na zdrowe, dorosłe życie

Karmienie dziecka w wieku niemowlęcym i w trakcie jego pierwszych lat życia wydaje się stosunkowo łatwy. Stopniowe poszerzanie diety przynosi dziecku nowe smaki, przez co maluch chętnie otwiera buzię po kolejne łyżeczki warzyw czy owoców. Problem jednak często pojawia się już w wieku przedszkolnym dziecka, kiedy dziecko odmawia wielu posiłków, a jedyne, po co chętnie sięga to słodycze, kolorowe napoje, czekolada. Sukcesem jest wpojenie odpowiedniej diety dziecku, którego zdrowe przyzwyczajenia zaowocują w przyszłości.

Problem niejadków

Poza zamiłowaniem dzieci do słodyczy, wiele problemów pojawia się przy serwowaniu dziecku nowych potraw. Często przyzwyczajenie dzieci do jedynie kilku smaków nie pozwala na wprowadzenie do diety żadnych nowości, ponieważ maluch od początku upiera się przy niepróbowaniu nieznanych, dziwnie mu wyglądających potraw. Zdarza się, iż przypadki takiego podejścia zmieniają się wraz z wiekiem i ostatecznie dziecku już w wieku szkolnym jest otwarte na nowe smaki i posiłki i jest w stanie zjeść wszystko, co przygotowali mu rodzice, bez zbędnego marudzenia. W dalszym ciągu jednak pozostaje duża grupa dzieci, która nie jest w stanie przekonać się do urozmaiconego jedzenia, lub odmawia w ogóle bardzo często odmawia jedzenia. W takim przypadku z pomocą może przyjść dietetyk Małgorzata Michno, prowadząca działalność pod nazwą M-diet. Pomoc zaczyna się od profesjonalnej analizy ciała dziecka, szerokiego wywiadu przeprowadzonego z rodzicami i poznaniu przyzwyczajeń żywieniowych dziecka. W dalszych krokach budowany jest prawidłowy plan diety dziecka.

Przyzwyczajenia żywieniowe wpływające na przyszłość

Im szybciej zostanie wprowadzona odpowiednia dieta do jedzenia dziecka, lub im szybciej w przypadku problemów rodzice zasięgną porady dietetyka, tym lepiej dla prawidłowego rozwoju dziecka. Przyzwyczajenia żywieniowe wdrożone w wieku dziecięcym mają bowiem duży wpływ na funkcjonowanie w dorosłym życiu. Duża otyłość dzieci w wieku szkolnym może zostać zniwelowana poprzez szybkie wprowadzenie niezbędnych zmian do żywienia dziecka. To, jakich przyzwyczajeń nabędzie dziecko w wieku dziecięcym, ma wpływa na jego przyzwyczajenia żywieniowe w przyszłości. Efektem wszystkiego jest zdrowy organizm, prawidłowo reagujący na czynniki zewnętrzne, odpowiednio silny zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz. Odpowiednie, szybkie rozpoznanie koniecznych do wprowadzenia działań może zniwelować skutki nieodpowiedniego, wcześniejszego odżywiania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas