Artykuł sponsorowany Peeling kawitacyjny. Dla kogo jest polecany?

Peeling kawitacyjny. Dla kogo jest polecany?

Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny wykonywany na twarz. Jego ogromną zaletą jest niewielka inwazyjność i prostota wykonania. Można skorzystać z niego w domu w domu, aczkolwiek chcąc zyskać pewność, że został prawidłowo przeprowadzony, warto umówić się na tę usługę u specjalisty. Czym dokładniej jest peeling kawitacyjny, co warto o nim wiedzieć i kto powinien się na niego zdecydować? Wyjaśniamy.

Peeling kawitacyjny – charakterystyka

Peeling kawitacyjny to nieinwazyjny zabieg pielęgnacyjny pozwalający skutecznie oczyścić skórę twarzy. Wykorzystuje on fale ultradźwiękowe. W połączeniu z wodą czy solą fizjologiczną skutecznie wnikają one w pory skóry, a w efekcie usuwają wszelkie zanieczyszczenia. 

Jest on zalecany do przeprowadzenia delikatnego oczyszczania cery również z sebum, resztek makijażu czy martwych komórek naskórka – wyjaśnia ekspert z Gabinetu Kosmetycznego Prestige. Dodaje, że zabieg ten jest delikatny i przypomina przyjemny mikromasaż.

Specjaliści zalecają regularne jego wykonywanie. Pozytywnie wpływa on bowiem na poprawę mikrokrążenia, a w efekcie dotlenienia skóry twarzy. Osoby, które decydują się na tego typu pielęgnację, nie tylko mają lepiej ukrwioną cerę, ale też wyglądają bardziej promiennie. Wynika to z faktu, iż ultradźwięki pobudzają naturalne procesy odnowy i sprawiają, że wszelkie preparaty kosmetyczne lepiej się wchłaniają.

Kto powinien zdecydować się na skorzystanie z zabiegu?

Zabieg peelingu kawitacyjnego jest szczególnie polecany osobom borykającym się z problemami tłustej czy też trądzikowej cery. Sprawdzi się też w przypadku cery mieszanej i naczynkowej. Jest on również polecany właścicielom „ziemistej” cery, gdyż pozwala przywrócić promienny wygląd. Z uwagi na fakt ten zabieg jest nieinwazyjny i wykorzystuje ultradźwięki, może być również stosowany w przypadku skóry wrażliwej. Wśród głównych wskazań do przeprowadzenia pielęgnacji tą metodą znajdują się:

  • trądzik pospolity, różowaty i zaskórnikowy,
  • wągry,
  • rozszerzone pory,
  • suche skórki,
  • przetłuszczająca się, zmęczona bądź przebarwiona skóra,
  • zmarszczki mimiczne,
  • blizny,
  • opuchlizna,
  • odwodniona skóra,
  • brak jędrności skóry.

Peeling kawitacyjny jest wyjątkowo delikatny, stąd też może być stosowany w każdym wieku – zarówno u osób młodych, jak i starszych.

Warto pamiętać, że peeling kawitacyjny nie jest zalecany w przypadku występowania stanów zapalnych i ropnych skóry czy też świeżych ran. Nie mogą go również stosować kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na epilepsję i nowotwory bądź też mające wszczepione metalowe implanty.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas