Materiał Partnera Pedicure: zrelaksuje się i zadbaj o piękne stopy!

Pedicure: zrelaksuje się i zadbaj o piękne stopy!

Zadbane paznokcie u dłoni to oczywistość, ale niestety te u stóp nie mają tyle szczęścia i często zostają zupełnie pominięte w pielęgnacji! Stopy również zasługują na odrobinę uwagi, w końcu ciągle pracują, transportując nas z miejsca na miejsce. Najlepiej zadbać o stopy w profesjonalnym gabinecie mani-pedi, gdzie kosmetyczki kompleksowo podejdą do tematu. Pedicure kojarzy się głównie z latem, choć zalety zabiegu są przydatne przez cały rok. Jak wygląda klasyczny zabieg pedicure w salonie koesmetycznym?

Czym jest pedicure?

Pedicure to coraz popularniejszy zabieg, choć kiedyś był mocno niedoceniany. Jeszcze do niedawna stopy były pomijane w kwestii dbania o ich urodę. Pomalowanie paznokci i zastosowanie pumeksu na zrogowaciałe pięty to był szczyt możliwości w tej kwestii. Obecnie mocno się to zmieniło, a kobiety chętnie odwiedzają salony mani-pedi, aby zrobić manicure na dłoniach, a pedicure na stopach. Wzrost zapotrzebowania na ten ostatni widać zwłaszcza wiosną i latem, kiedy zrzucamy ciężkie buty i możemy „przesiąść” się na lekkie sandałki i klapki, odsłaniają ce stopy. Ładne paznokcie u stóp naprawdę mogą poprawić samopoczucie! Salony kosmetyczne oferują przede wszystkim:

  • pedicure japoński,
  • pedicure hybrydowy,
  • pedicure hybrydowy frencz,
  • pedicure klasyczny.

Istnieje też wersja leczniczego pedicure, który pomaga uporać się z różnymi dolegliwościami trapiącymi stopy. Usuwanie modzeli, nagniotków, czy odcisków to zadanie dla specjalistów, gdyż na własną rękę trudno pozbyć się wspomnianych problemów. Jeżeli mamy tego typu problemy, warto poszukać salonu oferującego taką usługę. Dzięki temu stopy nie tylko będą ładnie wyglądać, ale odzyskają zdrowie.

Pedicure i jego zalety

Warto raz na jakiś czas wybrać się do salonu kosmetycznego, aby wykonać pedicure z kilku powodów. Przede wszystkim zabieg pozwoli cieszyć się gładkimi i nawilżonymi stopami, co dużo trudniej uzyskać w warunkach domowych. Kosmetyczki używają lepszych peelingów oraz narzędzi, niż te, które mamy w łazienkach – frezarka dużo skutecznie usunie zrogowaciały naskórek, niż wysłużony pumeks. Regularny pedicure jest ważny z punktu widzenia higieny. Usuwanie skórek zapobiegnie powstawaniu zakażeń, a także pozwoli w porę wyłapać problem z wrastającymi paznokciami. Chodzenie na pedicure jest również… bardzo przyjemne! To chwila relaksu, czas tylko dla siebie, gdzie można się odprężyć i nie myśleć absolutnie o niczym. Warto skusić się na pedicure hybrydowy, który staje się coraz popularniejszy – tak na dłoniach, jak i na stopach. Wiele kobiet decyduje się na niego, głównie ze względu na trwałość. Na 3 tygodnie można zapomnieć o malowaniu paznokci!

Jak wygląda pedicure?

Pedicure to nie tylko ładny kolor lakieru na paznokciach. Zabieg obejmuje w zasadzie całą stopę, co pooprawia jej ogólny wygląd. Popularny zabieg w wersji klasycznej, zaczyna się od relaksującej i pachnącej kąpieli, która zmiękcza zrogowaciały naskórek, aby łatwiej było go usunąć. Następnie kosmetyczka bierze się za paznokcie, które skraca, piłuje i odsuwa skórki. Położenie lakieru jest ostatnim etapem pedicure, który jest wisienką na torcie. Oczywiście rodzaj zastosowanych metod może się różnić w zależności od wybranego typu pedicure, ale ten najbardziej klasyczny wygląda właśnie tak. Bardzo popularne są frezarki, które szybko i skutecznie rozprawiają się z szorstkimi piętami. Salon wSPAniale oferuje również dodatkowy zabieg, którym warto wzbogacić pedicure. Usługa „Miękkie Stopy” sprawi, że będą gładkie oraz nawilżone. Zawiera peeling, maskę na gorąco oraz krem i stanowi świetne uzupełnienie każdego pedicure.

Opracowanie:

wSPAniale Manicure Pedicure Agnieszka Dobrzyńska

Nowy Targ , Krzywa 12a

  • tel. 510 168 419

Podziel się