Materiał Partnera Pedicure hybrydowy, jako kompleksowa pielęgnacja stóp w Salonie Kosmetycznym

Pedicure hybrydowy, jako kompleksowa pielęgnacja stóp w Salonie Kosmetycznym

Usuwanie zrogowaciałego naskórka oraz piękne i trwałe paznokcie u stóp można uzyskać decydując się na pedicure hybrydowy w Gabinecie Kosmetycznym Kącik Piękna. Zabieg dostępny jest przez cały rok, jednak wiosną i latem wykonuje się go zdecydowanie częściej ze względu na lżejsze obuwie i wyjazdy wakacyjne. Z jakich etapów składa się zabieg?

Krok 1 – przygotowanie paznokci i wygładzenie skóry stóp oraz pięt

Procedura zabiegowa jest podobna, jak w przypadku innych rodzajów pedicure. Zaczyna się od opracowania płytki paznokcia oraz odsunięcia i wycięcia skórek cążkami. Kiedy paznokcie są już gotowe przechodzi się do złuszczania zrogowaciałej skóry z pięt i wygładzenia powierzchni śródstopia. Do usuwania nadmiaru skóry używa się frezarki, co znacznie skraca czas zabiegu. Skóra jest gładka a dzięki usunięciu zrogowaciałej warstwy martwych komórek jest też bardziej chłonna dla preparatów pielęgnacyjnych.

Salony Kosmetyczne, jak Kącik Piękna Agnieszki Kurzeli chętnie umieszczają tę usługę w swojej ofercie. Czas trwania zabiegu to około 2 godziny, dlatego warto zarezerwować wizytę z wyprzedzeniem. Przeciwwskazaniem do wykonania pedicure hybrydowego będą wszelkie zmiany grzybicze w obrębie stóp i paznokci, uszkodzenia skóry czy alergia na jakiekolwiek preparaty wykorzystywane w czasie zabiegu.

Krok 2 – pomalowanie paznokci

Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie paznokci i pomalowanie ich lakierem hybrydowym. Paznokcie będą trwalsze niż po klasycznym malowaniu zwykłym lakierem a efekt utrzyma się znacznie dłużej. Jest to wygodne rozwiązanie na ciepłe dni, kiedy stopy są odsłonięte.

Lakiery mają tendencję do szybkiego zmywania się, szczególnie podczas kąpieli w słonej lub chlorowanej wodzie. Pedicure hybrydowy zapewnia lśniące paznokcie w różnorodnych stylizacjach. Kosmetyczka może zakończyć zabieg delikatnym masażem stóp wcierając nawilżający lub regenerujący krem.

Od czego zależy trwałość lakieru hybrydowego?

Lakier hybrydowy znacznie dłużej utrzyma się na paznokciach, które nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne i oddziaływanie środków chemicznych. Każda płytka paznokcia jest też inna, dlatego nie ma jednej reguły jak długo utrzymają się efekty w nienaruszonym stanie. Jednak lakier hybrydowy, dzięki utwardzeniu w lampie UV jest na pewno bardziej wytrzymały od tych klasycznych. Pedicure hybrydowy powinien zachować estetyczny wygląd nawet do miesiąca. Najczęściej jest to jednak około 3 tygodni. Po tym czasie zaleca się powtórzenie zabiegu.

Opracowanie:

Kącik Piękna Agnieszka Kurzela

Praszka , Kościuszki 6

  • tel. 512 628 965

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas