Artykuł sponsorowany Paznokcie żelowe - informacje, które mogą przydać się podczas zakładania

Paznokcie żelowe - informacje, które mogą przydać się podczas zakładania

Żelowe paznokcie są obok akrylowych najpopularniejszymi, na które decyduje się wiele klientek salonów kosmetycznych. Metoda ta pozwala nie tylko przedłużyć naturalną płytkę paznokcia, ale także pięknie ją ozdobić. Aby móc utwardzić żel nakładany na paznokcie, kosmetyczka musi mieć specjalną lampę UV. Podobną zresztą wykorzystuje się podczas robienia manicure hybrydowego.

Czym charakteryzuje się metoda żelowa?

Żelowe zakładanie paznokci bardzo często nazywa się metodą światłoutwardzalną, ponieważ do jej wykonania należy użyć lampy UV. Decydując się na tę metodę, warto mieć na uwadze, że kosmetyczka powinna mieć wprawę w wykonywaniu zabiegu. Tylko ostrożne nałożenie żelu pozwoli osiągnąć zamierzony efekt. Z tego faktu doskonale zdaje sobie sprawę właścicielka salonu Stylizacja Paznokci Maryna Vitvitska, która świadczy usługi kosmetyczne od wielu lat.

Nakładając żel, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie rozlał się on na skórki, które otaczają paznokieć. Prawidłowo nałożony specyfik powinno się utwardzać około 3 minut w lampie. Efekt, który wygląda zadowalająco, osiąga się po nałożeniu trzech cienkich warstw preparatu. Aby paznokcie wyglądały ładnie i naturalnie, do wykonania manicure można użyć różnych rodzajów żelu, do których należą:

  • preparaty nabłyszczające, 

  • żele kamuflujące,

  • żele z brokatem, 

  • preparaty modelujące

  • żele napigmentowane.

Wykonanie żelowych paznokci krok po kroku

Zanim kosmetyczka nałoży żel, najpierw dezynfekuje swoje dłonie i dłonie klientki. Następnie precyzyjnie i ostrożnie usuwa skórki wokół paznokcia. Może do tego celu użyć cążek lub specjalnej frezarki. Kolejnym krokiem jest skrócenie paznokci do wymaganej długości, wypolerowanie i odtłuszczenie płytki. Teraz przyszedł czas na nałożenie żelu. Można go nakładać na uprzednio przygotowane tipsy lub pokusić się o samodzielne formowanie paznokcia na specjalnym kartoniku. Nakłada się po kolei trzy warstwy, składające się z różnych żeli. Pierwsza warstwa musi pokryć cały paznokieć. Druga odpowiedzialna jest za wyprofilowanie płytki, a trzecia za jej wykończenie. Każdą warstwę należy utwardzić w lampie UV.

Zanim kosmetyczka nałoży trzecią warstwę, powinna delikatnie spiłować paznokcie do pożądanej długości i kształtu. Po zakończeniu zabiegu nakłada się oliwkę z oliwek na skórki, aby te stały się bardziej miękkie. Należy mieć na uwadze, że zabieg utrzymuje się na paznokciach od dwóch do czterech tygodni. Po tym czasie należy zabieg powtórzyć.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas