Materiał Partnera Na czym polega zabieg lipolizy?

Na czym polega zabieg lipolizy?

W zabiegach estetycznych prym wiodą metody redukujące tkankę tłuszczową, wiotkość skóry i cellulit. Jedną z nich jest lipoliza laserowa, czyli rewolucyjny sposób na szybką, prostą i bezbolesną redukcję niechcianego tłuszczu z określonych obszarów, bez operacji i bez bólu. Na czym polega zabieg lipolizy? Czy rzeczywiście pomaga wymodelować sylwetkę? Sprawdź!

Co to jest lipoliza laserowa?

Lipoliza laserowa to mało inwazyjna technika wyszczuplająca i modelująca sylwetkę, która zapewnia natychmiastowe efekty utraty tkanki tłuszczowej. Polega na wykonaniu zabiegu laserowego, który rozkłada tłuszcze lub lipidy w organizmie w celu usunięcia niechcianych złogów tkanki tłuszczowej. Promieniowanie laserowe z odpowiednią długością fali umożliwia termiczną destrukcję komórek tłuszczowych.

Jak przebiega zabieg lipolizy?

Pacjent, który ma zostać poddany lipolizie laserowej, powinien być tylko w znieczuleniu miejscowym, w przeciwieństwie do innych, inwazyjnych zabiegów, które wymagają znieczulenia ogólnego. Przez mikro nacięcie o średnicy nie większej niż centymetr wprowadzana jest specjalistyczna kaniula (bardzo cienka i elastyczna światłowodowa końcówka), która przekształca tłuszcz w kwasy tłuszczowe i glicerol. Uwolnione trójglicerydy są eliminowane za pomocą ssaka. Reszta tkanki pozostaje w organizmie, by sam usunął ją w naturalnych procesach (przez wątrobę i układ limfatyczny).

Lipoliza laserowa ze względu na małą inwazyjność, umożliwia pacjentowi powrót do codziennych obowiązków w ciągu 48 godzin od przeprowadzenia zabiegu. Średnio już po trzech miesiącach efekty jej wykonania są widoczne gołym okiem. Oprócz wyszczuplenia sylwetki obserwuje się poprawę elastyczności i jędrności skóry oraz redukcję cellulitu.

Dla kogo jest to odpowiedni zabieg?

Technika lipolizy laserowej idealnie nadaje się dla osób, które mają stosunkowo prawidłową wagę, a chcą usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z określonego obszaru ciała. Z racji tego, że jest to zabieg bezpieczny, można go stosować nie tylko na uda, pośladki czy brzuch, ale także na przykład na wewnętrzną stronę ramion lub podbródek.

Warto pamiętać, że lipolizę można wykonać tylko u profesjonalisty np. w gabinecie medycyny estetycznej Estetica w Lublinie. Wtedy zyskuje się pewność, że zabieg jest przeprowadzony zgodnie z dbałością o każdy szczegół i zdrowie pacjenta.

Jeśli więc chcesz poprawić jędrność skóry, zwalczyć cellulit i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, skorzystaj z tej bezpiecznej metody modelowania sylwetki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas