Materiał Partnera Na czym polega mikrodermabrazja i jakie daje efekty?

Na czym polega mikrodermabrazja i jakie daje efekty?

Mikrodermabrazja, czyli mechaniczny mikropeeling, to jeden z najpopularniejszych zabiegów z pogranicza medycyny estetycznej i kosmetyki. Jest nieinwazyjna, bezpieczna i skuteczna. Kilka regularnych zabiegów jest w stanie znacząco poprawić wygląd skóry i usunąć kłopotliwe niedoskonałości. Jest polecana w przypadku wielu problemów skórnych. Poniżej wyjaśniamy jak wygląda mikrodermabrazja i jakie daje efekty.

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to zabieg polegający na stopniowym złuszczaniu górnych warstw naskórka i wierzchniej warstwy skóry właściwej. Specjaliści wykonują ten zabieg przy pomocy urządzeń wyposażonych w głowice ścierne diamentowe (mikrodermabrazja diamentowa) lub dysze, przez które przepływają mikroskopijne kryształki korundu (mikrodermabrazja korundowa). Zabieg można zakończyć aplikacją maseczki łagodzącej, dobranej do typu skóry klientki.

Efekty i zalety mikrodermabrazji

Regularne zabiegi mikrodermabrazji stymulują skórę do produkcji nowych komórek i kolagenu, a przy tym dotleniają ją i wzmacniają. Skóra jest wyraźnie wygładzona, zmniejszają się zmarszczki i pory. Najlepsze efekty można uzyskać powtarzając zabieg co najmniej kilkukrotnie.

Mikrodermabrazja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetycznych. Zabieg nie zajmuje dużo czasu, jest bezpieczny, bezbolesny i zapewnia widoczne efekty. W dodatku można go wykonać w przystępnej cenie.

Wskazania do zabiegu

Mikrodermabrazja to zabieg niezwykle pomocny przy wielu problemach skórnych. Specjaliści zalecają ją w przypadku:

  • Wiotkiej, suchej, zrogowaciałej skóry
  • Przebarwień, blizn i rozstępów
  • Rozszerzonych porów, trądzika i zmian potrądzikowych

Mikrodermabrazję stosuje się również przed niektórymi zabiegami kosmetycznymi lub dermatologicznymi.

Przeciwwskazania do zabiegu

Tak, jak niemal każdy zabieg, tak i mikrodermabrazja ma pewne przeciwwskazania. Zalicza się do nich m.in.: znamiona, zakażenia wirusowe i bakteryjne, nowotwory skóry, uszkodzenia na skórze, czy też skóra naczynkowa. Przed zabiegiem powinien zostać przeprowadzony dokładny wywiad, aby zorientować się, czy istnieją te lub inne przeciwwskazania.

Gdzie warto wykonać zabieg?

Zabieg warto wykonać w dobrym gabinecie medycyny estetycznej, takim jak BonaRevita Klinika Medycyny Estetycznej Piotr Roczniak. Klienci tej kliniki mogą liczyć na szeroką ofertę z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii, chirurgii i laseroterapii, np. laserowy lifting twarzy, laserowe usuwanie owłosienia, mezoterapia igłowa, usuwanie zmian skórnych, modelowanie sylwetki, liposukcja. Duża oferta umożliwia dobranie indywidualnej i kompleksowej strategii leczenia. Zabiegi są wykonywane wyłącznie przez wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem.

Opracowanie:

Piotr Roczniak Klinika Medycyny Estetycznej BonaReVita

Radom , Juliusza Słowackiego 198

Podziel się