Artykuł sponsorowany Na czym polega makijaż permanentny?

Na czym polega makijaż permanentny?

Z dnia na dzień coraz więcej odważnych kobiet decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego, czyli takiego, który na skórze utrzymuje się bardzo długo. Duże tempo życia i permanentny brak czasu przy równoczesnej chęci wyglądania pięknie w każdych okolicznościach spowodował duży wzrost zainteresowania tym zabiegiem. Na czym on dokładnie polega? Zapraszam do lektury.

Chcemy być piękne, młode i zadbane, niezależnie od tego, czy mamy czas się pomalować rano, czy nie. Dlatego z coraz większą śmiałością decydujemy się na zabiegi upiększające, które zminimalizują nasze codzienne obowiązki do minimum. Także te pielęgnacyjno- upiększające. Która z nas nie chciałaby wyglądać od razu po przebudzenia pięknie i świeżo? Można tego dokonać poprzez makijaż permanentny. Nie rozmazuje się, jest wodoodporny i pięknie podkreśla kształt twarzy i urodę. Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez makijażu, jest to zabieg idealny dla Ciebie.

Jaki makijaż najchętniej wykonujemy?

Przede wszystkim decydujemy się na namalowanie kreski na górnej lub dolnej powieki, podkreślenie konturu ust i kształtu brwi. Chętnie też poprawiamy czerwień na ustach i uwydatniamy je. Makijaż permanentny to tak naprawdę alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Wykonany odpowiednią techniką może dać nawet widoczny efekt liftingu. Dzięki niemu można także zmniejszyć widoczność plam pigmentacyjnych, czy blizn. Jest też świetnym rozwiązaniem dla osób, które straciły włosy brwi lub rzęs.

Jak wyglądają zabiegi?

Tak naprawdę jest to zabieg mikropigmentacji. Polega on na tym, że wprowadza się pod skórę barwniki, które muszą być umieszczone w drugiej lub trzeciej warstwie naskórka – ok. 0,3 do 0,5 mm. Zabieg wykonuje się cieniutką igiełką, w znieczuleniu. Jest płytszy niż tradycyjny tatuaż i nie powoduje takiego dyskomfortu.

Na początek wykonuje się rysunek próbny makijażu tradycyjnymi metodami. Sam zabieg trwa półtora godziny, w zależności od obszaru, jaki ma być pokryty makijażem, a także indywidualnych preferencji i ilości pracy. Po kilku dniach zaczynają pojawiać się na skórze strupki. Kiedy całkowicie znikną, czyli zazwyczaj po miesiącu, można się umówić na korektę makijażu, która ostatecznie zadecyduje o wyglądzie i kształcie makijażu. Zazwyczaj zaleca się poprawianie pigmentu raz w roku. Cały efekt makijażu permanentnego utrzymuje się do 2 lat. Profesjonalny makijaż permanentny wykonuje Ewa Sidor Gabriel Salon Urody.

Jakie barwniki są używane do zabiegu?

Do wykonywania makijaży permanentnych wykorzystuje się wyłącznie atestowane barwniki – skóra w okolicach oczu, ust i twarzy jest wyjątkowo delikatna i podatna na alergie i podrażnienia. Jeśli chcesz uwydatnić usta, odbywa się to zazwyczaj przez dodanie pigmentu o 2-3 tony ciemniejszego niż Twój naturalny kolor ust. Nie martw się więc, że będziesz wyglądać jak w masce – kolor zawsze dobrany jest indywidualnie i po wstępnych konsultacjach. Brwi z kolei rysowane są pigmentem brązowym lub szarym, a kreski na powiekach – czarnym lub brązowym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas