Materiał Partnera Na czym polega kriolipoliza?

Na czym polega kriolipoliza?

Skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej to jedno z najważniejszych zagadnień medycyny estetycznej. Współcześnie dysponujemy wieloma metodami modelowania sylwetki, jednak nie wszystkie dają tak samo dobre rezultaty. Poszczególne zabiegi różnią się także stopniem inwazyjności, a coraz bardziej świadomi pacjenci wybierają te, które niosą ze sobą najmniejsze ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań czy skutków ubocznych.


Kriolipoliza to wyjątkowo nieinwazyjny zabieg, który jednocześnie zapewnia świetne rezultaty – przekonuje ekspert z firmy PROFI-MED. – Mówiąc najprościej, kriolipoliza polega na zamrażaniu komórek tkanki tłuszczowej, które następnie usuwane są z organizmu za przyczyną naturalnych procesów metabolicznych ciała.

Jak działa kriolipoliza?

Komórki tłuszczowe zbudowane są z nasyconych kwasów tłuszczowych. W przeciwieństwie do komórek pozostałych tkanek, które składają się w dużej mierze z wody, kwasy tłuszczowe nie są odporne na działanie niskich temperatur. Odziaływanie na tkankę tłuszczową niską temperaturą powoduje więc jej rozpad.

Podczas gdy komórki tłuszczowe giną już w temperaturze około 5oC, komórki pozostałych tkanek pozostają nienaruszone. Dzięki temu zabieg, efektywnie eliminując tkankę tłuszczową, nie stwarza zagrożenia dla skóry, mięśni ani organów wewnętrznych człowieka.

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Kriolipolizę wykonuje się wyłącznie z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut, a dokładny czas różni się w zależności od wielkości obszaru, który obejmuje oraz stopnia nagromadzenia tkanki tłuszczowej.

Do wybranego obszaru ciała pacjenta przykłada się specjalną głowicę z próżniowym aplikatorem. Głowica zasysa fałdę skóry z tkanką tłuszczową do komory z płytkami chłodzącymi, gdzie przebiega właściwy proces kriolipolizy.

Wybór temperatury, jaką będziemy oddziaływać na dany obszar, oraz czasu zabiegu zależy od wielu złożonych czynników i zawsze musi być dokonany przez specjalistę. Ważne jest przy tym, by dysponował on urządzeniem umożliwiającym pracę w dużym zakresie temperatur. Przykładowo urządzenie do kriolipolizy Freeze-Sculptor pozwala na przeprowadzenie zabiegu w przedziale +5oC do -10oC, co oznacza, że można wykorzystywać je do modelowania ciała u osób o różnym stopniu nadwagi i otyłości.

Niska temperatura – stale monitorowana przez wbudowane w głowicę czujniki - nie jest jednak jedynym czynnikiem oddziaływującym na tkankę tłuszczową w zabiegu kriolipolizy. Jednocześnie z zamrażaniem przeprowadzane są masaż próżniowy oraz drenaż limfatyczny, które pobudzają organizm do wydalania uszkodzonych komórek tłuszczowych, przyspieszają pozbycie się niechcianych złogów tłuszczu i cellulitu.

Kriolipoliza cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na rewelacyjne efekty, widoczne już po kilku dniach od przeprowadzenia zabiegu, choć jeszcze bardziej spektakularne rezultaty można podziwiać po upływie około miesiąca, czyli w czasie, kiedy organizm upora się z wydaleniem większości zniszczonych komórek tłuszczowych. Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie bez znaczenia jest bezpieczeństwo oraz fakt, że zabieg nie jest bolesny dla pacjenta.

Podziel się