Materiał Partnera Metody przedłużania paznokci. Którą wybrać?

Metody przedłużania paznokci. Którą wybrać?

Stare metody przedłużania paznokci kojarzą się z wyglądem mało naturalnym i raczej kiczowatym. Stosowane obecnie nowoczesne metody przedłużania paznokci pozwalają uzyskać bardzo naturalny kształt paznokcia. Dzięki temu uzyskany efekt jest elegancki, a płytka wygląda zdrowo. Przed podjęciem decyzji o przedłużeniu paznokci, warto zapoznać się z charakterystyką różnych metod.

Żel czy akryl?

Profesjonalne studia urody mają w swojej ofercie kilka zabiegów przedłużających paznokcie. Do najczęściej stosowanych należą metoda żelowa i akrylowa. Bez względu na to, który sposób zostanie wybrany, zabieg w jednym i drugim przypadku rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania płytki. Przed nałożeniem żelu płytka musi być wygładzona i wysuszona, żeby ułatwić żelowi przywarcie. W pierwszym etapie naturalna płytka paznokcia skracana jest do długości palca, a następnie odtłuszcza się ją bezkwasową lub kwasową bazą pod żel. Następnie usuwa się skórki. Dalej następuje przylepienie formy, która pomaga w stworzeniu właściwego kształtu paznokcia. Jeśli klientce nie zależy na uzyskaniu długości płytki, żel można nałożyć na paznokcie bez formy. Kroplę żelu rozprowadza się na płytce paznokcia, a następnie wkłada się dłonie pod lampę UV w celu jego utwardzenia. Zabieg powtarza się od trzech do czterech razy. Tworzenie kształtu paznokcia następuje od momentu nałożenia drugiej warstwy. Po nałożeniu żelu następuje etap piłowania i czyszczenia stworzonej płytki. Spiłowuje się nadmiar żelu i nadaje odpowiedni zarys. Ostatnim etapem jest malowanie paznokci. Zaletą metody jest mała inwazyjność i naturalny efekt. Wadą niska trwałość żelu – do 4 tygodni.

W metodzie akrylowej po wstępnym przygotowaniu płytki paznokcia następuje nałożenie akrylu na tips lub formę. Metoda ta różni się od żelowej przygotowaniem substancji: akryl miesza się z liquidem i nakłada błyszczące kulki na paznokcie pomalowane bazą kwasową. Po uformowaniu paznokci akrylowych nakłada się jeszcze przezroczystą warstwę akrylu. Pod koniec następuje spiłowanie do wybranego kształtu, czyszczenie i polerowanie. Zaletą metody jest duża wytrzymałość, a wadą skomplikowany zabieg. Paznokcie uzupełnia się co ok. 3 tygodnie.

Przedłużanie paznokci bazą proteinową

To nic innego jak manicure hybrydowy uzupełniony o bazę proteinową. Bazę nakłada się na paznokcie przed nałożeniem lakieru hybrydowego i suszy za pomocą promieni UV. Efekt jest bardzo naturalny. Zaletą jest mała inwazyjność i krótki czas zabiegu. Wadą brak możliwości widocznego wydłużenia płytki, jak w przypadku akrylu i żelu.

Przy małym budżecie  rozwiązaniem mogą być tipsy ze sklepu. Warto jednak przejrzeć oferty w studiach urody i skorzystać z ofert z rabatami, ponieważ większość sztucznych paznokci wygląda bardzo sztucznie i nieestetycznie.

Opracowanie:

AnBeauty Studio Urody Angelika Pulit

Nowy Sącz , Kochanowskiego 19 lok. 1

  • tel. 535 118 223

Podziel się