Artykuł sponsorowany Makijaż permanentny krok po kroku

Makijaż permanentny krok po kroku

Makijaż permanentny to typ make-upu, który pozostaje na skórze przez dłuższy czas. Raz wykonany nie wymaga ciągłej poprawy, a dzięki niemu nasza twarz wygląda bardziej atrakcyjnie. Brwi są wyrównane, a oczy wydają się pełniejsze i znacznie bardziej wyraziste. Makijaż permanentny najlepiej wykonać w gabinecie kosmetycznym u doświadczonej kosmetyczki specjalizującej się w tego typu makijażu.

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Ten typ makijażu wykonuje się etapami. Przy zabiegu stosuje się aparat igłowy i pigmenty pochodzenia naturalnego, które swoim kolorem są dobrane tak, aby nie różniły się znacząco od naturalnego koloru skóry. Igły, które używa kosmetyczka są jednorazowe, a farby nie zawierają substancji alergennych i toksycznych. Przed wykonaniem zabiegu nakładany jest krem znieczulający, dzięki któremu nie jest to zabieg bolesny. Po wykonaniu makijażu, kosmetyczka nakłada relaksujące kompresy. Aby efekt zabiegu był trwały to po dwóch tygodniach należy wykonać korektę makijażu permanentnego, co pozwala na uzupełnienie niedoskonałości. Aby utrzymać intensywność koloru należy dokładać barwnic przynajmniej raz do roku. Jest to związane z tym, że naskórek się złuszcza naturalnie lub po wykonaniu peelingu, a kolor tym samym blednie. Efekt makijażu widoczny jest nawet przez 5 lat.

Makijaż najlepiej wykonać w renomowanym gabinecie kosmetycznym, w którym zabieg wykonuje dyplomowana kosmetyczka. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg poprzedzony jest krótkim wywiadem, w którym kosmetyczka poznaje stan zdrowia swojego klienta i wyjaśni przebieg zabiegu. Warto podkreślić, że przeciwskazaniami do wykonania makijażu permanentnego jest łuszczyca, cukrzyca, infekcja oraz ciąża.



Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Po zabiegu makijażu permanentnego, skóra może być podrażniona, zaczerwieniona i lekko opuchnięta. To najczęstsze objawy, które szybko ustępują. Dwa dni po wizycie u kosmetyczki (linergistki, bo tak nazywa się specjalista od makijażu permanentnego) skóra się łuszczy i dlatego trzeba pamiętać o stosowaniu kremów nawilżających. Twarz należy myć tylko wodą lub mleczkiem i lekkim tonikiem bez alkoholu. Przez pierwszy tydzień po zabiegu należy unikać sauny i basenu, a przez 6 tygodni unikać kontaktu ze słońcem. Z tego względu makijaż permanentny najlepiej wykonać jesienią lub wczesną wiosną, kiedy promienie słońca nie są jeszcze tak intensywne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas