Artykuł sponsorowany Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek

Popękane naczynka krwionośne, które tworzą niechciane siateczki na powierzchni skóry, mogą być spowodowane rozmaitymi czynnikami. U niektórych pacjentów są one wynikiem genetycznego obciążenia skłonnością do ich powstawania, u innych pojawiają się w wyniku dużej ekspozycji na słońce, wiatr czy zimne powietrze.

Widoczne naczynka krwionośne są dużym problemem estetycznym wielu osób – mówi specjalista z Dolnośląskiego Centrum Chirurgii Ręki i Medycyny Estetycznej. Rzadko zdarza się, by zmiany tego typu cofnęły się same, jednak współczesna medycyna estetyczna zna skuteczne i bezpieczne sposoby ich usuwania. Zdecydowanie najlepszą z metod jest laserowe zamykanie naczynek.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Lasery przeznaczone do zamykania naczynek emitują wiązkę światła, która z łatwością penetruje skórę, bez uszkadzania jej. Wiązka lasera dociera w głąb naczynka, gdzie światło jest absorbowane przez barwnik krwi – hemoglobinę.

Tu światło zmienia się w energię cieplną i podgrzewając tkankę, doprowadza do odparowania z niej wody. W efekcie usunięcia wody z naczynka krwionośnego, jego ścianki zapadają się i rozpadają, a następnie są wchłaniane przez organizm. W efekcie uzyskujemy gładką skórę o jednolitym kolorze, wolną od nieestetycznych pajączków i niechcianych rumieńców.

Czy zamykanie naczynek jest bolesne?

Zabieg laserowego zamykania naczynek przebiega niemal bezboleśnie. Pacjent podczas zabiegu może odczuwać jedynie lekkie ukłucie lub pieczenie w momencie wystrzału lasera. Ponieważ wiązka świetlna nie uszkadza powierzchni skóry, nie istnienie ryzyko infekcji czy powikłań.

Dla kogo laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek przeznaczone jest dla osób zmagających się ze zmianami naczyniowymi na twarzy, ale także z popularnymi pajączkami na nogach, pojawiającymi się zwykle w wewnętrznym zgięciu kolana i na łydkach. Laser poradzi sobie też z drobnymi żylakami oraz naczyniakami płaskimi, gwieździstymi i rubinowymi.

Dla uzyskania optymalnych efektów laserowe zamykanie naczynek należy wykonywać w seriach ok. 2-5 zabiegów. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, epilepsja oraz niektóre schorzenia skóry. Do wykonania zabiegu kwalifikuje lekarz specjalista.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas