Artykuł sponsorowany Który klej do rzęs najlepiej sprawdza się w salonie kosmetycznym?

Który klej do rzęs najlepiej sprawdza się w salonie kosmetycznym?

Klej nie tylko gwarantuje trwałość rzęs, ale również estetykę. Istnieje wiele substancji, które po wyschnięciu są zbyt widoczne i ze względu na konsystencję nakładają się zbyt grubą warstwą. Nawet najbardziej uzdolniona i wykwalifikowana kosmetyczka nie założy dobrze rzęs, mając marnej jakości produkty i akcesoria. Jakie kleje najlepiej się sprawdzą?

Estetyczne wykończenie

Na pierwszym miejscu każdej kosmetyczki stoi przede wszystkim dobro i zadowolenie klientów, dlatego efekt wizualny jest dość istotnym punktem. Z klejem łatwo przesadzić, więc powinien nakładać się naprawdę niewielką warstwą, gdyż po zaschnięciu nie można usunąć jego resztek. Najlepiej sprawdzają się kleje dość rzadkie, ale nie wodniste. Żeby uniknąć efektu wizualnego obklejenia rzęs, warto sprawdzić, na jaki kolor klej zastyga. Niektóre z nich po wyschnięciu mają nieprzyjemny, intensywnie biały odcień. W hurtowniach kosmetycznych można znaleźć kleje brązowe lub czarne, które nie tylko dobrze się prezentują, ale również jeszcze mocniej podkreślają oko. W hurtowni WOLAR można zakupić czarny klej firmy Ardell Professional. Jest on często wybierany ze względu na precyzyjną końcówkę. Nadaje się zarówno do kępek, jak i całych rzęs. W ofercie sklepu znajduje się również szeroki wybór sztucznych rzęs.

Wygodna praca z produktem

Kępki i paski są na rynku zdecydowanie dłużej niż metody trwałego przedłużania. Nakleja się je na gotowy już makijaż oka i zdejmuje podczas jego zmywania. Z tego powodu klej musi mieć odpowiednie właściwości użytkowe. Powinien dobrze się trzymać, ale też swobodnie usunąć pod koniec dnia – o taki efekt wcale niełatwo. Żeby produkt był wygodny w użyciu, powinien łatwo się rozprowadzać, nie zasychać zbyt szybko (ale też nie zbyt długo), wpasowywać się kolorystycznie w rzęsy oraz umożliwiać dokładne przytwierdzenie rzęs na pasku lub w kępkach do powieki.

Jak używać klej do rzęs:

  1. Przed nałożeniem rzęs makijaż oka musi być wykonany w całości. Kreska za pomocą eyelinera pomoże zamaskować nierówność, zwłaszcza jeśli nie ma się jeszcze pełnej wprawy w przyklejaniu rzęs.
  2. Jeśli przyklejasz rzęsy na pasku, konieczne będzie dopasowanie ich długości do wielkości oka. W razie konieczności można nieco przyciąć w wewnętrznym lub zewnętrznym kąciku.
  3. Kępkę lub rzęsy na pasku przytrzymuje się pęsetą i pokrywa cienką warstwą kleju (pasek lub końcówkę kępki).
  4. Po odczekaniu kilkunastu sekund, kiedy klej zaczyna lekko zastygać, produkt przykłada się do powiek, tuż nad linią rzęs (pasek) lub między swoje naturalne rzęsy (kępka).
Należy pamiętać, że sztuczne rzęsy w kępkach i na pasku zawsze przykleja się do skóry, a nie tak jak w przypadku innowacyjnych metod przedłużania – do naturalnych włosków.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas