Materiał Partnera Które zmarszczki można wypełnić za pomocą toksyny botulinowej?

Które zmarszczki można wypełnić za pomocą toksyny botulinowej?

Kurze łapki i poprzeczne zmarszczki na czole powodują, że nawet młoda twarz wygląda starzej. W wielu przypadkach odbierają pewność siebie, dają wrażenie zmęczenia i wyczerpania. To dlatego trudno je zaakceptować. Coraz większą popularnością w profilaktyce i niwelowaniu istniejących zmarszczek cieszy się zabieg botoksem. Które zmarszczki można wygładzić za pomocą toksyny botulinowej?

Kiedy toksyna botulinowa pojawiła się w medycynie estetycznej?

Toksyna botulinowa znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w wielu innych dziedzinach medycyny, takich jak neurologia (przeciw migrenom) oraz w stomatologii (przeciw zgrzytaniu zębami). W kosmetologii jest drugą po kwasie hialuronowym najczęściej stosowaną substancją.

Historia odkrycia substancji czynnej sięga roku 1815, kiedy po raz pierwszy naukowo opisano obraz kliniczny zatrucia jadem kiełbasianym. Nazwa to kombinacja łacińskich słów „botulus” oznaczających kiełbasę i „toksyna” oznaczających truciznę. To dlatego, że bakterię wytwarzającą toksynę botulinową wyizolowano pod koniec XIX wieku z zepsutej kiełbasy. W latach siedemdziesiątych toksyna botulinowa została wykorzystana i zatwierdzona do różnych dziedzin medycyny. Botoks po raz pierwszy w celu wygładzenia zmarszczek pojawił się w medycynie estetycznej na początku lat 90.  Działanie botoksu utrzymuje się od 4 do 9 miesięcy. Toksyna botulinowa zapobiega wymianie sygnałów między zakończeniami nerwowymi a mięśniami. To rozluźnia mięsień, którego skurcz powoduje powstawanie zmarszczek.

Jakie zmarszczki można leczyć botoksem?

Zabieg z botoksem jest szczególnie odpowiedni na zmarszczki, które powstają w wyniku intensywnej pracy niektórych mięśni twarzy. Tak zwane zmarszczki mimiczne różnią się w zależności od indywidualnej mimiki twarzy. Powstają, gdy te same mięśnie są wielokrotnie napinane w tych samych miejscach. Typowe zmarszczki mimiczne to kurze łapki wokół oczu lub linie poziome na czole. Również lwią zmarszczkę między brwiami można złagodzić za pomocą toksyny botulinowej.

Iniekcja częściowo wyłącza odpowiednie mięśnie, które przestają się kurczyć i skóra twarzy rozluźnia się. Efektem jest wygładzenie istniejących linii, a także zapobieganie powstawaniu nowych. Obecnie botoks może być stosowany w przypadku większej liczby rodzajów zmarszczek niż w przeszłości. Pacjenci gabinetów  lekarskich Dr Kolber mogą je teraz wygładzić toksyną botulinową. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku tych, które nie osiągnęły jeszcze większej głębokości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas