Artykuł sponsorowany Keratynowe prostowanie włosów – zabieg i pielęgnacja po zabiegu

Keratynowe prostowanie włosów – zabieg i pielęgnacja po zabiegu

Keratynowe prostowanie włosów to niezaprzeczalnie jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w salonach fryzjerskich. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na zjawiskowy efekt włosów gładkich, prostych i odżywionych. Polecany kobietom pragnącym utrzymać włosy wyprostowane o każdej porze dnia. Dla kogo jest keratynowe prostowanie włosów? Na czym polega zabieg i ile kosztuje? Sprawdź opinię specjalisty z salonu fryzjerskiego.

Jak wygląda keratynowe prostowanie włosów?

Zabieg z użyciem keratyny ma za zadanie widocznie wzmocnić, odżywić i wygładzić strukturę włosa. Keratyna jest naturalnym białkiem oraz głównym budulcem włosa, który jest odpowiedzialny za jego konstrukcję. Dzięki niemu włosy są odporne na uszkodzenia oraz działanie czynników zewnętrznych. Zabieg keratynowy pozwala uzupełnić keratynę we włosach i przy okazji je wyprostować. Po zabiegu efekt błyszczących i gładkich włosów pojawia się natychmiast. Pamiętaj jednak, że równie ważna jest pielęgnacja. 48 godzin po zabiegu musisz uważać na zagięcia, przez ten czas nie myj także włosów. Jak zaznacza specjalista z Hair Beauty Studio, dopiero po 2-3 dniach możesz zastosować preparaty kosmetyczne, najlepiej jeżeli będą one dedykowane włosom po keratynowym prostowaniu.

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Istnieje wiele błędnych przekonań na temat tego, że keratynowe prostowanie włosów powoduje ich niszczenie oraz osłabienie. Owszem zabieg ten może negatywnie wpłynąć na kondycję włosa tylko w momencie, kiedy został on wykonany niepoprawnie. Bardzo dużo kobiet próbuje samodzielnie wykonać prostowanie keratyną, co kończy się fiaskiem. Jak każdy zabieg wykonywany w nieodpowiednich warunkach i półprofesjonalnymi preparatami, może zniszczyć włosy. Kobietom często wydaje się, że po wypłukaniu keratyny z włosów są one w dużo gorszym stanie niż przed zabiegiem. Zazwyczaj jest to złudne wrażenie, które pojawia się przez to, że po prostu przyzwyczajamy się do pięknych i gładkich kosmyków i ciężko jest nam zaakceptować ich naturalny stan.

Ile kosztuje zabieg keratynowego prostowania włosów?

Cena za zabieg keratynowego prostowania włosów zależna jest przede wszystkim od długości włosów oraz ich kondycji. Zwykle są to ceny rzędu 300-500 zł. W przypadku naprawdę długich włosów cena może wzrosnąć. Nie warto jednak oszczędzać na tym zabiegu, ponieważ tylko profesjonalny salon fryzjerski korzystający z najlepszych preparatów i sprzętów jest w stanie przeprowadzić zadowalający dla klienta zabieg na włosach. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas