Materiał Partnera Jak zlikwidować zmarszczki mimiczne?

Jak zlikwidować zmarszczki mimiczne?

Pojawienie się zmarszczek mimicznych może spowodować obniżenie się pewności siebie i skutecznie popsuć humor. Ich nazwa wzięła się od miejsc na twarzy, które są bezpośrednio powiązane z wyrażaniem emocji, a przez to są szczególnie narażone na utratę napięcia skóry. Sprawdź, jakie są sposoby na pozbycie się zmarszczek mimicznych.

Czym są zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne są wynikiem stopniowej utraty jędrności i elastyczności skóry, które następują w okolicy 25 roku życia. Wtedy pojawiają się pierwsze oznaki rozpoczęcia się procesów starzenia, przez co zmarszczki pojawiają się w miejscach, gdzie mięśnie twarzy są szczególnie ruchome i aktywne. Dlatego pierwsze zmarszczki zazwyczaj można zaobserwować na czole, wokół oczu lub w okolicy ust.

Obniżenie się elastyczności skóry pogłębia się wraz z wiekiem, przez co cienka i wrażliwa skóra znajdująca się w miejscach, które odpowiadają za wyrażanie emocji, staje się niezwykle mocno narażona na pojawienie się zmarszczek.

Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych?

Najpopularniejszą metodą walki ze zmarszczkami mimicznymi jest stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych. Kosmetyki te zawierają substancje zwalczające wodne rodniki, które powodują starzenie się skóry. Dobry krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać w składzie witaminy C i E, kolagen, koenzym Q10, a także karotenoidy czy flawonoidy.

Samo stosowanie kosmetyków przeciwzmarszczkowych to jednak za mało, aby pozbyć się już istniejących zmarszczek i zaleca się stosowanie ich jako uzupełnienie pełnej pielęgnacji skóry. Dlatego warto aplikować kremy i serum dodatkowo wykonując masaż skóry twarzy. Należy go wykonywać od dołu do góry, aby spowolnić utratę elastyczności i uniknąć powstania obwisłej skóry.

Doskonałym sposobem na ujędrnienie skóry twarzy, podobnie jak reszty ciała, jest wykonywanie ćwiczeń. Tzw. joga twarzy to świetna metoda na wysmuklenie i uelastycznienie cery, co również przełoży się na mniejszą ilość zmarszczek. Popularne jest wykonywanie ćwiczeń polegających na umieszczeniu długopisu lub specjalnego trenażera między kącikami ust oraz wykonywaniu powtarzalnych ruchów, a także układaniu ust w „dzióbek” i masowanie knykciami wgłębień w policzkach.

Czy można zapobiec powstawaniu zmarszczek mimicznych?

Najlepszą metodą radzenia sobie ze zmarszczkami jest jednak prewencja. Pielęgnacja skóry, dieta oraz używki mają bardzo duży wpływ na kondycję cery. Dlatego warto zwracać uwagę na sposób żywienia i dbać o uwzględnienie w nim duże ilości warzyw i owoców, a także na odpowiednio dopasowane kosmetyki, dzięki którym skóra twarzy będzie mogła otrzymywać niezbędne odżywienie także z zewnątrz. Dobrze jest również wyeliminować papierosy, a także znacznie ograniczyć alkohol.

Nie należy też obawiać się wizyty u dermatologa, kosmetyczki lub nawet chirurga plastycznego. Regularne wykonywanie nieinwazyjnych zabiegów pomoże utrzymać skórę w dobrej kondycji, dzięki czemu znacznie później pojawią się pierwsze oznaki starzenia. Maseczki, masaże twarzy lub zabiegi z wykorzystaniem bezpiecznych kwasów, są świetną metodą opóźniania pojawienia się zmarszczek i mogą wykonywać je młode osoby.

Do zniwelowania bardzo głębokich zmarszczek niezbędne będą jednak bardziej inwazyjne metody odmładzania cery. Należą do nich zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego, kwasu hialuronowego lub botoksu, a także mezoterapia i termolifting. Taka ingerencja w skórę wymaga dużego doświadczenia i wiedzy, dlatego powinno się je wykonywać w klinice o wysokiej renomie, takiej jak LF Medical Clinic. Odpowiednio przeprowadzony zabieg jest w pełni bezpieczny, dlatego warto zaufać jedynie sprawdzonym gabinetom z wykwalifikowaną kadrą.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas