Materiał Partnera Jak zlikwidować zmarszczki i odjąć sobie kilka lat?

Jak zlikwidować zmarszczki i odjąć sobie kilka lat?

Zmarszczki powstają nie tylko w procesie starzenia się skóry, ale mogą być spowodowane także codzienną pracą mięśni twarzy. Upływ czasu, mimika – niezależnie od przyczyny, ich pojawienie się dodaje skórze lat. Istnieje jednak kilka sposobów na likwidację zmarszczek, które wygładzają cerę, nadając jej młody wygląd. Należą do nich zarówno domowe metody, jak i specjalistyczne kosmetyki przeciwzmarszczkowe oraz zabiegi poprawiające kondycję skóry.

Przyczyny powstawania zmarszczek

Każdy człowiek w pewnym wieku zaczyna się starzeć. Powstawanie zmarszczek jest zatem naturalnym procesem biologicznym. Skóra starzeje się w wyniku utraty pewnych funkcji przez komórki i tkanki. Proces ich odnowy jest spowolniony, a ilość kolagenu i elastyny podlega znacznemu spadkowi. Skutki starzenia się skóry widoczne są zwłaszcza na twarzy oraz na szyi, a proces ten można podzielić na kilka typów:

  • starzenie wewnątrzpochodne,
  • starzenie mimiczne,
  • starzenie zewnątrzpochodne.

Pierwszy typ starzenia wywoływany jest wewnętrznymi czynnikami, które obejmują między innymi stres oksydacyjny, zmiany hormonalne oraz uwarunkowania genetyczne. Za starzenie zewnątrzpochodne odpowiadają przede wszystkim szkodliwe nałogi, czyli na przykład palenie tytoniu, a także promieniowanie UV i podczerwone. Zmarszczki mimiczne powstają natomiast wskutek intensywnej pracy mięśni twarzy.

W jaki sposób odmłodzić skórę twarzy?

Dzięki nowoczesnym technologiom medycyny estetycznej w łatwy i szybki sposób można zniwelować pojawiające się na skórze zmarszczki. Takie działania prowadzą do nadania skórze zdrowego i młodego wyglądu, o którym marzy większość kobiet, a obecnie także znaczny odsetek mężczyzn. – informuje dr Piotr Romańczuk.

Klienci gabinetów medycyny estetycznej korzystają z wielu sposobów na poprawę urody, wśród których najczęściej znajdują się:

Zabiegiem, który zdecydowanie poprawia wygląd skóry, jest również laser C02 ablacyjny i nieablacyjny. Efektem jest usunięcie zarówno cienkich, jak i głębokich zmarszczek na twarzy, zwłaszcza tych w okolicach oczu i ust. Z pomocą laserów frakcyjnych można również usuwać przebarwienia i różnego rodzaju blizny.

Większość z proponowanych przez specjalistów zabiegów doskonale sprawdza się w nadawaniu skórze młodego i promiennego wyglądu. Panie, chcąc uniknąć przykrych skutków starzenia się skóry, coraz częściej decydują się na podjęcie radykalnych kroków w poprawie kondycji i wyglądu cery. Stosowanie kremów i preparatów ujędrniających okazuje się niewystarczające, dlatego też profesjonalne zabiegi zyskują sławę i coraz większą grupę zwolenników. Pozwalają nie tylko zniwelować zmarszczki, ale wpływają także na jędrność skóry, jej modelowanie oraz poprawę kolorytu.

Podziel się