Materiał Partnera Jak zagęścić i wydłużyć rzęsy bez udziału kosmetyczki?

Jak zagęścić i wydłużyć rzęsy bez udziału kosmetyczki?

Długie, gęste i ciemne rzęsy są marzeniem każdej kobiety. Piękna oprawa oczu to magnetyczne spojrzenie, które często odgrywa kluczową rolę w relacjach damsko-męskich. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym nasze rzęsy mogą wyglądać jak z reklamy i to bez potrzeby umówienia wizyty u kosmetyczki. To naprawdę proste. Zaskoczona? Poznaj kilka z nich!

Olejek rycynowy

Olejek rycynowy jest prawdziwym błogosławieństwem dla cienkich i łamliwych rzęs. Dostępny jest w każdej aptece i kosztuje zaledwie kilka złotych. Stosowany regularnie wpływa na znaczne polepszenie kondycji włosków. Wystarczy nakładać na nie olejek każdego wieczoru za pomocą szczoteczki podobnej do tej, której używamy do tuszowania rzęs. Niestety na efekty trzeba będzie poczekać około 2-2,5 miesiąca. Rzęsy będą ciemniejsze, mocniejsze i dłuższe.

Odżywka do rzęs

Na rynku znajdziemy też wiele odżywek do rzęs o działaniu podobnym do olejku rycynowego. Ich dużą zaletą jest to, że na efekty nie trzeba czekać tak długo. Zazwyczaj potrzeba czterech tygodni, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Baza pod tusz oraz dobra maskara

Baza pod tusz ma postać białawej lub przezroczystej substancji, którą pokrywamy rzęsy na chwilę przed ich malowaniem. Jej opakowanie oraz sposób aplikacji jest dokładnie taki sam jak w przypadku tuszu do rzęs. Ma ona jednak nieco inne zadanie. Dobra baza pod tusz przede wszystkim pogrubia i wydłuża rzęsy, wzmacniając efekt jaki daje maskara. Niektóre z nich zawierają nawet specjalne mikro włókienka, które przyczepiają się do włosków i automatycznie je przedłużają. Taką bazę w swojej ofercie posiada np. L’oreal. Bardzo ważny jest także wybór odpowiedniego tuszu do rzęs. Na rynku istnieją tusze wydłużające, pogrubiające, podkręcające oraz multifunkcyjne. Te ostatnie potrafią nadać rzęsom spektakularnego wyglądu. Przedstawionego duetu nie powinno zabraknąć w kosmetyczce żadnej kobiety, która pragnie przyciągać uwagę uwodzicielskim spojrzeniem.

Sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy z coraz większą ochotą stosujemy w codziennym makijażu. Dzięki nim w prosty i szybki sposób każda kobieta może mieć idealnie podkreślone oczy. Rynek obfituje w modele różnego typu- od naturalnych po naprawdę teatralne. Dobre sztuczne rzęsy charakteryzują się lekkością i dużym komfortem ich użytkowania. Często ich polecanym i chętnie wybieranym producentem jest marka Ardell.  Bez trudu znajdziemy ją np. w hurtowni kosmetycznej SHE. Sztuczne rzęsy po zakupie należy dopasować do oka, wedle potrzeby przyciąć i za pomocą specjalnego kleju umieścić  jak najbliżej naturalnej linii rzęs. Czynność ta wymaga nieco wprawy. Jednak po jej parokrotnym przećwiczeniu, będziemy mogły cieszyć się gęstymi, długimi i ciemnymi rzęsami.

Opracowanie:

SHE Hurtownia Kosmetyczna

Biała Podlaska , Brzeska 2

Podziel się