Materiał Partnera Jak zadbać o suche stopy?

Jak zadbać o suche stopy?

Stopy wykonują codziennie ogromną pracę. Nic dziwnego, że często odczuwamy ich zmęczenie, a pieczenie i swędzenie staje się normą. Mimo tego pielęgnacja skóry stóp jest bagatelizowana. Aby zapewnić jej poczucie komfortu i zdrowy wygląd, należy przeprowadzić odpowiednie zabiegi. Dzięki nim unikniemy poważniejszych kłopotów, takich jak pękanie czy zrogowacenie.

Odpowiednie nawilżenie

Wielu z nas boryka się z problemem szorstkich i wysuszonych pięt. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy go lekceważyć. Jeśli będziemy biernie przyglądać się powstającym zmianom, ryzykujemy powstaniem bolesnych pęknięć, które są wyjątkowo kłopotliwe w usunięciu. Uszkodzenia naskórka powstają często z naszej winy. Niedopasowane obuwie czy brak skarpetek znacznie bowiem przyśpiesza proces zrogowacenia. Również sama budowa skóry na stopach sprawia, że ulega ona uszkodzeniom dużo częściej niż w innych częściach ciała.  Pozbawiona jest gruczołów łojowych, przez co brakuje jej naturalnego natłuszczenia.

Dobrym sposobem na walkę z pękającym naskórkiem jest odpowiednie zmiękczenie powierzchni stóp. Optymalne efekty pozwalają uzyskać dobre kosmetyki naturalne. Wybierając nawilżający krem do stóp, szczególnie warto zapoznać się z ofertą firmy Sylfida Kosmetyki Monika Kraj-Juścik. Natłuszczenie stóp pozwala w dłuższej perspektywie rozwiązać kłopot zrogowacenia. Właściwie dobrane kremy chronią przed utratą wody, a ponadto obniżają tendencję do powstawania ran, co zapobiega ewentualnej infekcji grzybiczej.

Peeling stóp

Kosmetyki stosowane do nawilżenia stóp będą bardziej skuteczne, jeśli wcześniej zadbamy o złuszczenie naskórka. Musimy to robić tak delikatnie, jak tylko się da. Mechaniczna pielęgnacja za pomocą pumeksu, pilników czy tarek nie jest dobrym pomysłem. Prowadzi bowiem do przegrzania i nadmiernego starcia naskórka, co tylko przyśpiesza proces zrogowacenia.

Aby nie narażać swoich stóp na uszkodzenia, znacznie lepiej zastosować peeling z naturalnych składników. Działa on na zasadzie maski regenerującej, dzięki czemu z łatwością usuwa martwe komórki, nadając skórze pożądaną gładkość i miękkość. Taki zabieg pomoże też w dużym stopniu znormalizować jej funkcjonowanie. Wystarczy tylko odczekać kilka minut i gotowe. Należy pamiętać, aby tego swego rodzaju maseczkę zmywać tylko za pomocą wody.

Z częstotliwością peelingu nie wolno jednak przesadzać. Na baczności powinny się mieć zwłaszcza osoby o skórze ze skłonnością do podrażnień. Wykonany raz w tygodniu jest w zupełności wystarczający. Chociaż po pierwszym zabiegu efekty nie będą tak widoczne, jak przy peelingu mechanicznym, to na dłuższą metę przyniesie zdecydowanie więcej korzyści.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas