Artykuł sponsorowany Jak zadbać o brzuch po ciąży?

Jak zadbać o brzuch po ciąży?

Ciąża i narodziny dziecka to niewątpliwie wspaniałe, niemal magiczne wydarzenia w życiu kobiety. Niestety, radosnemu wydarzeniu, jakim jest przyjście na świat dziecka, często towarzyszy inne uczucie – rozczarowania nowym wyglądem i zmianami, jakie zaszły w ciele matki. Jeśli niedawno urodziłaś i przeżywasz trudności z akceptacją swojego wyglądu po ciąży wiedz, że twoje ciało może wrócić do dawnej formy.

Twoje ciało po porodzie

To oczywiste, że ciało w czasie ciąży diametralnie się zmienia. W ciągu dziewięciu miesięcy skóra stopniowo rozciąga się, aby zrobić miejsce rosnącemu maleństwu. Biorąc pod uwagę fakt, że zmiany te zachodzą długo i stopniowo, nie należy spodziewać się, że podczas porodu brzuch natychmiast wróci do stanu sprzed ciąży.

W czasie porodu kobieta traci średnio 4-7 kg. Również w następnych dniach młoda mama w sposób widoczny i odczuwalny gubi wagę, ponieważ organizm pozbywa się nagromadzonych w czasie ciąży płynów. Kolejne kilogramy i centymetry będą pewnie znikały również w czasie połogu, który trwa od 6 do 8 tygodni. W tym okresie zmienia się nie tylko zewnętrzny wygląd ciała, ale przede wszystkim to, co niewidoczne: macica powoli wraca do swoich normalnych rozmiarów, a w całym ciele szaleje hormonalna burza.

Po upływie połogu również nie możemy spodziewać się, że nasze ciało wróci do normy. Przyjmuje się, że powrót do dawnej formy zajmuje średnio około roku od porodu. Podpowiadamy, jak zadbać o brzuch, by jak najprędzej znów cieszyć się swoim ciałem.

Brzuch po ciąży i jego pielęgnacja

Tym, co najbardziej nie podoba się w swoim wyglądzie mamom po porodzie, najczęściej jest brzuszek: nieco większy niż dawniej, niekiedy pokryty rozstępami, ze skórą luźniejszą i pozbawioną jędrności.  W poprawie jego wyglądu pomogą przede wszystkim ćwiczenia, zdrowa dieta i zabiegi pielęgnacyjne.

Chcąc przyspieszyć regenerację skóry brzucha, warto sięgnąć po preparaty kosmetyczne. W aptekach i drogeriach znajdziesz wiele kosmetyków przeznaczonych właśnie dla mam. Są to głównie kremy i balsamy o właściwościach nawilżających oraz ujędrniających, które pomagają w powierzchniowej regeneracji delikatnej skóry brzucha.

Kolejną kwestią są ćwiczenia fizyczne. Dzięki nim wzmocnisz mięśnie brzucha po ciąży i spalisz nieco kalorii, co będzie przekładało się również na wygląd skóry. Z ćwiczeniami należy jednak zachować ostrożność. Wszystko należy skonsultować z lekarzem. Najlepiej udać się do fizjoterapeuty, który pomoże wzmocnić mięśnie proste oraz zaleci odpowiednie ćwiczenia. Pamiętaj też o stopniowym zwiększaniu ich intensywności – nagły, zbyt duży wysiłek przyniesie więcej strat niż pożytku.

Bogata, różnorodna, zbilansowana dieta jest podstawą zdrowia i urody. Zapewne przyzwyczaiłaś się dbać o nią w czasie ciąży, gdy troszczyłaś się o dobry rozwój swojego dziecka. Nie zapominaj o niej również teraz. Natomiast jeżeli w czasie ciąży zbyt często zaspakajałaś swoje zachcianki i jadłaś za dwoje, spróbuj ograniczyć ilość spożywanych kalorii do wartości rekomendowanych dla kobiet w twoim wieku.

Mijają miesiące, a może lata i mimo wysiłków brzuch po ciąży wciąż nie wygląda tak, jakbyś chciała? Prawdopodobnie winna jest genetyka. Niestety nie wszystkie kobiety z taką samą łatwością wracają do kondycji sprzed ciąży. Jeśli należysz do grona pechowców, warto rozejrzeć się za pomocą profesjonalistów. Chirurgiczne usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej czy skóry to oczywiście ostateczność. Na początek weź pod uwagę sposoby nieinwazyjne, bezpieczniejsze i tańsze.

Pacjentkom, które zgłaszają się do nas z problemem utraty jędrności skóry brzucha po ciąży lub nadmiarem tkanki tłuszczowej w tych okolicach, zazwyczaj polecamy zabieg Endermologie LPG ALLIANCE – mówi specjalistka z Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Velvet Clinic w Łodzi. Jest to naturalna i bezinwazyjna metoda pobudzająca metabolizm komórek, która daje znakomite rezultaty w walce z nadmiarem tłuszczu, cellulitem i zwiotczałą skórą.

Endermologia to, innymi słowy, masaż mechaniczny, który w przeciwieństwie do klasycznej terapii manualnej, wykorzystuje dodatkowo podciśnienie. Dzięki głowicy zasysającej, w którą wyposażone jest urządzenie, w czasie zabiegu skóra poddawana jest wielokierunkowemu oddziaływaniu mechanicznemu, co maksymalizuje stymulację komórkową. Udowodnionym efektem zabiegów jest wyszczuplenie, wygładzenie i ujędrnienie skóry, która została mu poddana.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas