Materiał Partnera Jak wybrać dobrą kosmetyczkę?

Jak wybrać dobrą kosmetyczkę?

Wbrew pozorom, znalezienie dobrej kosmetyczki nie jest takie proste, jak mogłoby się to wydawać. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na wiele aspektów, takich jak np. higiena. Jednocześnie zależy nam na pewno na tym, aby zabieg został przeprowadzony profesjonalnie, a efekt był powalający. Gdy już jednak uda nam się znaleźć odpowiednią dla nas osobę, będziemy korzystać z jej usług przez lata.

Kosmetyczka z polecenia

Jeśli dotychczas nie miałyśmy okazji korzystać z usług salonu kosmetycznego, pierwszym krokiem, jaki powinnyśmy zrobić, jest rozmowa z przyjaciółką, siostrą, lub mamą. Niech będzie to osoba, która, po pierwsze, ma doświadczenie w tych sprawach. Niech będzie to osoba, której ufamy i co ważne, ma podobne gusta, do naszych. Jeśli żadna z bliskich osób nie potrafi nam pomóc, pamiętajmy o genialnym wynalazku, jakim jest internet. Na pewno, wiele kobiet miało podobny problem, do twojego. Wystarczy wejść na odpowiednie forum i poczytać, a w razie dalszych wątpliwości- dopytać. Może to znacznie ułatwić i przyspieszyć cały proces szukania salonu odpowiadającego naszym wymaganiom.

Na co zwrócić uwagę?

Pamiętajmy, że polecenia koleżanek i informacje zaczerpnięte na forum internetowym mogą być nierzetelne. Warto więc zweryfikować je osobiście. Zwróć wtedy uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim wykształcenie. Nie wstydź się zapytać, jakie wykształcenie, czy kursy specjalistyczne, skończyła osoba, która będzie się nami zajmować. Prawdziwy specjalista powinien się ciągle dokształcać. Tak więc szerokim łukiem omijajmy kobiety, które oferują więcej usług od profesjonalnych salonów kosmetycznych, a skończyły trzy- tygodniowy kurs weekendowy. Dobra kosmetyczka posiada przynajmniej tytuł licencjata lub technika, regularnie uczestniczy w dodatkowych kursach i szkoleniach i może to potwierdzić odpowiednim dyplomem (które zazwyczaj wiszą na ścianie, dla informacji klienta). Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest samo miejsce, w którym jesteśmy przyjmowani. Salon powinien być czysty i schludny. Przyjrzyjmy się  wyposażeniu salonu piękności. Powinnyśmy dostrzec tam takie rzeczy, jak czyste ręczniki, czy rękawiczki jednorazowe. Właścicielka salonu Zzz… Pazurem przypomina- higiena przede wszystkim. Jeśli któryś sterylność salonu budzi nasze wątpliwości, powinna nam się zapalić przysłowiowa „czerwona lampka”. Pamiętajmy, że czas spędzony u kosmetyczki, jest czasem dla nas. Nieważne, czy będziemy robić sobie manicure, czy podkreślać brwi henną, idąc tam powinnyśmy czuć się dobrze i komfortowo, a moment upiększania powinien być momentem odprężenia i odpoczynku od codziennej gonitwy. Tak więc po wizycie zadajmy sobie pytanie, czy podczas pobytu w salonie i całego zabiegu czułyśmy się tam dobrze.

Podziel się