Materiał Partnera Jak uratować złamany paznokieć?

Jak uratować złamany paznokieć?

Jest czwartek przed sobotnim weselem Twojej przyjaciółki, a Ty podczas sprzątania złamałaś sobie paznokieć i zastanawiasz się, jak teraz pokażesz się w salonie kosmetycznym? Bez obaw – dla doświadczonej kosmetyczki taki problem to nie problem.  Jak cieszyć się pięknym manicure hybrydowym mimo uszkodzonej płytki? Tutaj znajdziesz kilka sposobów na to, jak pomóc sobie w domu. Co może zrobić stylistka paznokci?

Sposoby na złamany paznokieć

Jednym z popularnych sposobów na złamany paznokieć jest zakup zestawu naprawczego. Można znaleźć go w każdej drogerii internetowej i na wielu półkach sklepowych. W zestawie można znaleźć klej, pojemniczek z pudrem oraz polerkę. Aby uratować płytkę, w pierwszej kolejności należy dokładnie pokryć ją klejem, a następnie zanurzyć paznokieć w pudrze. W ten sposób stworzy się warstwa ochronna, którą po wyschnięciu trzeba lekko spolerować, aby otrzymać równą powierzchnię. Zestaw naprawczy do zastosowania w domu sprawdzi się jednak wyłącznie wtedy, kiedy mamy do czynienia z pękniętym lub lekko uszkodzonym paznokciem.

Podobna zasada działania dotyczy plastrów, które również można znaleźć w sklepach kosmetycznych. Przy jego pomocy można stworzyć warstwę ochronną, która zabezpieczy płytkę przed dalszym uszkodzeniem. Kobiety cenią go przede wszystkim za elastyczność, która ułatwia aplikację. W zestaw naprawczy czy plaster warto zabezpieczyć się szczególnie wtedy, kiedy problem ze złamanym paznokciem nie jest przypadkiem, ale częstą przypadłością. Jeśli jednak czeka Cię wizyta w salonie kosmetycznym, wcale nie musisz radzić sobie sama. Pęknięta płytka nie będzie najmniejszym problemem dla doświadczonej stylistki, która przed pokryciem jej lakierem hybrydowym, uzupełni wszelkie braki akrylem lub żelem.

Piękny manicure hybrydowy mimo złamanego paznokcia?

Jak widać, złamany paznokieć wcale nie wyklucza wykonania trwałego i estetycznego manicure hybrydowego. Wspomniane przed chwilą profesjonalne materiały naprawcze, takie jak akryl i żel to sprawdzone metody, dzięki którym stylistka poradzi sobie nie tylko z pękniętą płytką, ale również krótkimi paznokciami, którym może nadać zupełnie nową długość i dowolny kształt. Wbrew pozorom, przedłużanie paznokci i wykonanie manicure hybrydowego to świetny sposób na odhodowanie łamliwej i kruchej płytki. Taka stylizacja sprawdzi się również u kobiet, które nieświadomie wyładowują stres, ogryzając paznokcie. Panie z województwa mazowieckiego, którym zależy na estetycznym zabiegu manicure lub pedicure, mogą skorzystać z usług salonu kosmetycznego Natally, który znajduje się w Kruszynie.

Choć złamany paznokieć to nie tragedia, większość kobiet woli jednak nie ścinać długo hodowanej płytki z powodu jednego pęknięcia. Rozwiązaniem są nie tylko domowe sposoby, ale przede wszystkim profesjonalne metody, które można wcielić w życie właśnie w salonie kosmetycznym.

Opracowanie:

Natally Natalia Kornacka

Góra Kalwaria , Dominikańska 2 lok. 4

  • tel. 531 195 540

Podziel się