Materiał Partnera Jak szybko schudnąć?

Jak szybko schudnąć?

Nadwaga oraz otyłość to problemy, z którymi mierzy się spora część społeczeństwa. Wiążą się nie tylko z niską samooceną, ale także poważnymi problemami zdrowotnymi. W Internecie znajdziemy tysiące sposobów na ekspresowe odchudzanie, jednak wiele z nich może negatywnie wpłynąć na organizm. W jaki sposób się odchudzać, aby szybko i bezpiecznie stracić zbędne kilogramy?

Ekspresowe diety – na co uważać?

Bezpieczne odchudzanie kończy się tam, gdzie zaczynamy tracić zdrowy rozsądek. Od lat słyszymy o modelkach, które katują swój organizm wielotygodniowymi głodówkami i innymi inwazyjnymi metodami. Jakiś czas temu w USA popularna była nawet moda na łykanie tasiemca! Wszystkie tego typu rady mogą prowadzić do utraty zdrowia lub śmierci, dlatego trzeba uważać na internetowych „specjalistów”. Szukając skutecznego sposobu na odchudzanie, warto od razu zasięgnąć porad osób doświadczonych i zaznajomionych z tematem modelowania sylwetki. Możemy znaleźć je między innymi w Studio Figura, które mieści się w Morawicy.

Które diety będą bezpieczne? Przede wszystkim te oparte na zróżnicowanej, zdrowej diecie. Ilość spożywanych w ciągu dnia kalorii powinna być wystarczająca, aby pokryć zapotrzebowanie osoby dorosłej. Kluczowym elementem jest ich jakość, czyli odpowiedni stosunek węglowodanów, tłuszczy i cukrów.

Aktywność fizyczna to podstawa!

Na myśl o odchudzaniu zwykle przychodzi nam do głowy dieta, jednak to zaledwie ułamek tego, co ma wpływ na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Kluczową rolę odgrywa również aktywność fizyczna. I nie dotyczy to wyłącznie katorżniczych i dla wielu osób nieprzyjemnych treningów na siłowni. Doskonałym sposobem na wspomaganie diety podczas redukcji masy ciała jest korzystanie z zabiegów modelujących i przyśpieszających spalanie tkanki tłuszczowej oraz ujędrniających skórę. Dzięki specjalistycznej aparaturze są one nie tylko skuteczne, ale też całkowicie bezinwazyjne.

Dlaczego otyłość jest niebezpieczna?

Mówiąc o otyłości, nie wolno brać pod uwagę tylko wyglądu zewnętrznego. Powoduje ona wiele niebezpiecznych schorzeń. Do jej konsekwencji można zaliczyć między innymi:

  • cukrzyca typu 2;
  • miażdżyca i nadciśnienie tętnicze;
  • choroby stawów spowodowane nadmiernym ich obciążeniem;
  • zachwianie gospodarki hormonalnej organizmu;
  • problemy z zajściem i utrzymaniem ciąży oraz komplikacje przy porodzie;
  • niska samoocena i depresja.

Im szybciej zareagujesz, tym łatwiej będzie Ci powrócić do zdrowia. Pamiętaj, że szybkie i bezpieczne odchudzanie jest możliwe tylko wtedy, kiedy czuwają nad nami specjaliści.

Opracowanie:

Studio Figura

Morawica , Kielecka 1B

Podziel się