Materiał Partnera Jak prawidłowo zadbać o świeży tatuaż?

Jak prawidłowo zadbać o świeży tatuaż?

Decyzja o zrobieniu tatuażu nie powinna być pochopna. Wzór, który dziś wydaje się nam idealny, za dziesięć lat może budzić w nas poczucie wstydu i zażenowania. Warto poświęcić więc dłuższą chwilę i roztropnie wybrać zarówno sam motyw, jak i dobrego tatuatora. Kiedy już szczęśliwi wrócimy do domu z dożywotnią ozdobą na ciele, należy zadbać o nią w odpowiedni sposób. Pracownicy profesjonalnego studia tatuażu z pewnością udzielą wskazówek, jak to zrobić. Tylko, kto zwróciłby uwagę na ich słowa w trakcie podziwiania w lustrze wymarzonego wzoru. Zatem- jak pielęgnować świeży tatuaż?

Jak przygotować się do wizyty w studiu tatuażu?

Na wygląd nowego tatuażu wpływ ma wiele czynników. To, w jaki sposób przygotujemy się do zabiegu także jest bardzo istotne. Jak powszechnie wiadomo- zarówno przed, jak i po wykonaniu tatuażu nie wolno pić alkoholu. Powoduje on rozrzedzanie się krwi co może skutkować wystąpieniem obfitego krwawienia w trakcie zabiegu. Alkohol utrudnia również gojenie się ran, a świeży tatuaż to nic innego jak otwarta rana właśnie. Na kilka dni przed wizytą w studiu tatuażu warto wykonać peeling całego ciała i zadbać o jego odpowiednie nawilżenie. Skóra stanie się wówczas gładka, miękka i sprężysta co ułatwi tatuowanie.

Tatuaż gotowy. Co dalej?

Jak informuje tatuator z polecanego studia tatuażu „Czarcie Studio Tattoo” – zaraz po zakończeniu pracy, specjalista nałoży na odtworzony na skórze wzór specjalną folię, która zabezpieczy ranę przed drobnoustrojami i dodatkowym podrażnieniem. (Nie wykorzystujemy foli spożywczej, gdyż może ona odparzyć tatuaż a to znacznie utrudnia proces gojenia). Opatrunek należy utrzymać na skórze przez 24 godziny. W tym czasie pod folią może zebrać się płyn, jest to osocze, a jego wysięk jest rzeczą zupełnie normalną i nie powinno nas niepokoić. Po 24 godzinach należy zdjąć folię i dokładnie przemyć ranę. W Czarcim Studiu preferujemy dwa sposoby gojenia tatuażu:

  1.  Klient samodzielnie w domu zdejmuje folię. Najwygodniej zrobić to pod ciepłą wodą z antyalergicznym delikatnym mydłem. Należy dokładnie umyć tatuaż, osuszyć ręcznikiem papierowym, nie pocierając lecz delikatnie przykładając do powierzchni skóry. Następnie nasmarować przeznaczonym do tego celu kosmetykiem. Najlepiej jest zaopatrzyć się w odpowiedni krem już w studiu, gdyż artysta podpowie który będzie najlepszy do konkretnego klienta. Krem należy nakładać 3-4 razy dziennie aby nie dopuścić do przesuszenia skóry. Każdorazowo przed nawilżeniem należy ranę umyć. W tym przypadku proces gojenia trwa ok 2 tygodni i w tym czasie klient powinien zrezygnować z intensywnego wysiłku, sauny, solarium czy basenu. Do pełnego wygojenia potrzeba ok 4 tygodni.
  2.  Klient po 24 godzinach wraca do studia. Tatuator zdejmuje opatrunek i oczyszcza ranę. Następnie zakłada nową folię, która przeznaczona jest do gojenia. Opatrunek jest wygodny, oddychający i nie przeszkadza w codziennych czynnościach. Jest to bardziej komfortowe, gdyż nie narażamy rany na przypadkowe zakażenie.  Taką folię trzymamy 5 kolejnych dni. Po tym czasie zdejmujemy go pod ciepłą wodą z mydłem. Następnie smarujemy kosmetykiem nawilżającym. W przypadku tej metody gojenia po zdjęciu drugiej foli można uznać tatuaż za wygojony i pozostaje normalna pielęgnacja.                      

Czego jeszcze należy unikać?

Świeży tatuaż jest jak rana i tak należy go traktować. Nie należy wystawiać go na słońce czy chodzić do solarium. Nie korzystamy z sauny, basenu i unikamy długich kąpieli.  Przez pierwszy tydzień nie należy spożywać alkoholu. Powinniśmy zwracać uwagę aby zwierzęta domowe nie miały kontaktu ze świeżym tatuażem.

Pamiętajmy, nawet najlepiej wykonany tatuaż nie będzie ładny jeśli nie zadbamy o niego. Czas gojenia jest kluczowy i tylko od klienta zależy czy efekty pracy artysty będzie spełniał nasze oczekiwania. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości powinniśmy się zgłosić do tatuatora który wykonywał tatuaż. On będzie wiedział najlepiej jak zaradzić na ewentualne problemy. 

Opracowanie:

Czarcie Studio Tattoo sp. z o.o.

Kraków , Mostowa 1 lok. LU3

Podziel się