Artykuł sponsorowany Jak pozbyć się zmarszczek?

Jak pozbyć się zmarszczek?

Zmarszczki są naturalną oznaką procesu starzenia się naszego organizmu. Nie każdy jednak jest w stanie tę oznakę zaakceptować. Współczesna medycyna estetyczna daje takim osobom szansę na jak najdłuższe zatrzymanie młodości. Z jej pomocą można skutecznie zniwelować denerwujące nas zmarszczki. Przedstawiamy najpopularniejsze sposoby na ich pozbycie się.

Jak walczyć ze zmarszczkami?

Powstawanie zmarszczek to znak, że nasz organizm zaczyna się starzeć. Choć ich pojawianie się jest naturalną koleją rzeczy, to jednak trudno przejść nad tym faktem do porządku dziennego. Szczególnie wtedy, gdy w środku wciąż czujemy się młodzi. Na szczęście, dzięki odpowiednim metodom, możemy się tak nie tylko czuć, ale i wyglądać.

Podstawowym sposobem walki ze zmarszczkami jest systematyczne stosowanie kremów na zmarszczki, których zadaniem jest ujędrnianie i nawilżanie skóry. Czasem jednak kremy i inne kosmetyki to za mało. Wówczas można skorzystać z dobrodziejstwa, jakie niesie ze sobą medycyna estetyczna.

Metody usuwania zmarszczek

Współczesna dermatologia może skutecznie redukować nawet bardzo głębokie i utrwalone zmarszczki. W tym celu wykorzystuje różne metody, zaczynając od kremów przeciwzmarszczkowych, aż na liftingu twarzy kończąc. Wszystkie zabiegi mają na celu przywrócenie cerze młodzieńczej gładkości i różnią się między sobą wieloma szczegółami. Specjaliści z salonu medycyny i kosmetyki laserowej SofiBeauty zalecają wypróbowanie bezinwazyjnych metod usuwania zmarszczek, które przynoszą niesamowite efekty.

Do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej należą:

  • ostrzykiwanie botoksem – najczęściej stosowana metoda usuwania zmarszczek, wykorzystuje toksynę hialuronową, jej wykonanie trwa kilkanaście minut; wstrzyknięcie preparatu minimalizuje przewodnictwo nerwowe między nerwami i mięśniami, przez co następuje spłycenie lub wygładzenie zmarszczek, efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy (po kolejnych kuracjach może utrzymywać się nawet dłużej),
  • wypełnianie kwasem hialuronowym – kwas nazywany „fontanną młodości”, to naturalny składnik występujący w tkankach organizmy, który odpowiada za nawilżenie skóry; zabieg wstrzyknięcia kwasu do organizmu koryguje zmarszczki oraz rewitalizuje skórę, jest bezinwazyjny, jednak efekt nie jest trwały (po 6-8 miesiącach zabieg trzeba powtórzyć),
  • Radiesse – preparat o składzie przypominającym skład ludzkich kości i zębów, poważny konkurent kwasu hialuronowego, jego efekty utrzymują się od 1 do 1,5 roku, jest bardziej plastyczny; stosuje się go do wypełniania umiarkowanych i głębokich bruzd nosowo-wargowych, bródkowo-wargowych, obszarów jarzmowych, a także do poprawy kształtu i konturu twarzy (również nosa); zabieg trwa ok. 30 min, a efekty wypełnienia widać od razu po jego zakończeniu,
  • fotoodmładzanie – laserowe usuwanie zmarszczek, zabieg nieinwazyjny, bezbolesny i krótki (trwa ok. 20 min); zaleca się serię 4-6 zabiegów co 2-3 tygodnie, nie powinno się jednak korzystać z tego zabiegu, jeśli choruje się na cukrzycę i nadciśnienie lub posiada się świeżą opaleniznę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas