Artykuł sponsorowany Jak pozbyć się blizn? Leczenie laserem EMERGE

Jak pozbyć się blizn? Leczenie laserem EMERGE

Blizny na skórze powstają z różnych powodów. Niektóre są śladem po trądziku czy ospie. Inne przypominają o wypadku, operacji czy oparzeniu. Łączy je jedno – są niechcianą pamiątką, która stanowi defekt kosmetyczny. Na szczęście istnieją zabiegi, dzięki którym można zmniejszyć ich widoczność lub pozbyć się ich całkowicie. Poznaj jeden z nich.

Laser frakcyjny EMERGE w walce z bliznami

Jednym z najpopularniejszych zabiegów, które pomagają w walce z bliznami jest ten z wykorzystaniem lasera frakcyjnego Emerge. To urządzenie jest jednym z najczęściej stosowanych w medycynie estetycznej. Laser ten jest nieablacyjny, co oznacza, że działa na skórę mechanicznie, a nie termicznie. Jego działanie jest więc mniej agresywne dla skóry i nie powoduje uszkodzeń. Laser Emerge wykorzystuje energię w postaci mikrowiązek światła, dzięki którym wykonuje tzw. resurfacing, czyli odmłodzenie skóry.

Na czym polega zabieg laserem frakcyjnym Emerge? 

Laser Emerge, który wykorzystuje np. Salon urody BlackBerry Beauty w Lublinie, jest laserem frakcyjnym. Oznacza to, że działa na skórę punktowo. Przed jego użyciem należy najpierw oczyścić i odtłuścić skórę. Nie jest konieczne natomiast stosowanie znieczulenia miejscowego.  Konieczne jest także wykluczenie przeciwwskazań np. ciąży, nowotworów skóry czy infekcji. Gdy skóra jest gotowa do zabiegu, kosmetolog przykłada głowicę urządzenia do wybranego miejsca na skórze i włącza je. Laser Emerge emituje wiązkę światła, która wnika w głąb skóry na ok. 1,5 mm.  To powoduje kontrolowane uszkodzenie naskórka oraz uruchamia jego naturalne procesy regeneracji. Tkanka zostaje pobudzona do produkcji kolagenu, a stare komórki skóry są zastępowane przez nowe.

Co można usunąć dzięki laseroterapii Emerge? 

Zabieg laserem frakcyjnym Emerge można stosować w obrębie twarzy. Przy jego pomocy usuwa się np. blizny po trądziku młodzieńczym oraz przebarwienia powstałe w wyniku niedoskonałości. To jednak niejedyne jego zastosowanie. Laseroterapia wykorzystywana jest także w walce ze zmarszczkami  i bruzdami na twarzy, szyi i dekolcie. Zabieg ten wykonuje się także na innych częściach ciała np. na brzuchu w celu usunięcia rozstępów po porodzie. Stosuje się go także w celu pozbycia się śladów poparzeń, czy blizn pooperacyjnych w różnych częściach ciała.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas