Materiał Partnera Jak pielęgnować świeży tatuaż, by dobrze się goił?

Jak pielęgnować świeży tatuaż, by dobrze się goił?

Precyzyjnie i bezpiecznie wykonany tatuaż nie powinien sprawiać problemów podczas gojenia. Warto jednak odpowiednio o niego zadbać już po wyjściu ze studia tatuażu. Żeby gojenie przebiegło sprawnie, ważne jest, aby pielęgnować skórę w wytatuowanym miejscu  na każdym etapie jej regeneracji. Dzięki będzie wyglądała zdrowo, a my będziemy mogli cieszyć się świetnie prezentującym się dziełem. 

Regularne przemywanie skóry

Usługa tatuowania nie kończy się na odłożeniu maszynki, wprowadzającej tusz pod skórę. Tatuator zawsze przemywa tatuaż i zabezpiecza go w odpowiedni sposób przed bakteriami i rozwojem infekcji. Dzięki temu chroni również podrażnioną  skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Po kilku godzinach możemy zdjąć zabezpieczająca folię i delikatnie przemyć skórę wodą i mydłem. Tatuatorzy z Bestink Tattoo po wykonanej usłudze podpowiedzą, po jakim czasie najlepiej to zrobić. Przemyte miejsce należy delikatnie osuszyć ręcznikiem papierowym, unikając przy tym pocierania, które może dodatkowo podrażniać.

Regularne mycie tatuażu jest bardzo istotne. Jeśli nie chcemy, żeby proces gojenia się wydłużył, nie  możemy pozwolić, żeby do poranionej skóry przedostały się zanieczyszczenia. Gojące się miejsce należy przemywać ciepłą wodą minimum dwa razy dziennie. Warto dodać do niej płyn do higieny intymnej lub inny środek myjący, mający delikatne działanie. Dobrze sprawdzi się również szare mydło. Z kolei niewłaściwe będzie korzystanie z perfumowanych lub silnie zabarwionych produktów. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki kosmetyk wybrać, możemy zdecydować się na zakup któregoś ze specjalnie przeznaczonych do pielęgnacji tatuaży produktów.  

W jaki sposób nawilżać wytatuowane miejsce?

Świeżo zrobiony tatuaż powinien być także regularnie nawilżany i natłuszczany. Przez kilka dni warto posmarowane maścią miejsce owijać dodatkowo folią. Odpowiedni wybór kremu pomoże w uniknięciu łuszczenia się skóry i zbyt szybkim pojawieniu się i odpadaniu strupów. Regularne nawilżanie przyspiesza proces odnawiania się tkanek i przeciwdziała wysuszeniu gojącego się miejsca. Produkty te należy stosować, nakładając ich cienką warstwę na skórę przez minimum dwa tygodnie.

Środek do nawilżania powinien być świeżo otwarty. Nie warto oszczędzać, korzystając z zapasów, które pozostały nam po pielęgnacji poprzednich tatuaży. Ważne jest też, aby unikać produktów, które mogą utrudnić oddychanie wytatuowanej skórze.  Do dbania o nawilżenie należy wybierać przede wszystkim kremy, które zawierają w swoim składzie alantoinę i D-pantenol. Substancje te skutecznie zregenerują skórę. Choć dobrze mogą sprawdzić się popularne maści dostępne w aptekach, zakup balsamu czy masła przeznaczonego specjalnie do pielęgnacji tatuażu przyspieszy proces gojenia się skóry.

Opracowanie:

Bestink Tattoo Marek Drzazga

Bełchatów , Mielczarskiego 1H

  • tel. 537 065 772

Podziel się