Materiał Partnera Jak dobrać dietę i jak zwalczyć cellulit

Jak dobrać dietę i jak zwalczyć cellulit

Dieta eliminująca cellulit to nie tylko intensywne nawadnianie organizmu. Okazuje się, że wśród produktów spożywczych mamy prawdziwych sprzymierzeńców, którzy pomogą nam chronić się przed cellulitem. Dieta antycellulitowa, wspomagana różnorodną aktywnością fizyczną, taką jak aerobik, pływanie, jazda na rowerze, fitness przynosi wymierne rezultaty.

Cellulit a dieta

Cellulit, popularnie nazywany skórką pomarańczową, to nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa na udach, pośladkach i ramionach.

Walkę z cellulitem trzeba rozpocząć od zastosowania odpowiedniej diety, która zapewni prawidłową przemianę materii. Powinny się w niej znaleźć: warzywa, owoce, kiełki, kasze, chude ryby, ciemne pieczywo, czyli produkty bogate w witaminy, mikroelementy i błonnik. Do jadłospisu należy wprowadzić również białe sery, tłuszcze roślinne i świeże zioła. Stanowczo ograniczyć do minimum sól, cukier i tłuszcze zwierzęce, a całkowicie wyeliminować alkohol, czarną kawę i papierosy. Czyli same przyjemności.

Konieczne jest picie dużej ilości niegazowanej wody mineralnej, która pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu. Przydatne w walce z cellulitem są także herbatki ziołowe, zawierające w składzie koper, skrzyp, brzozę, czy krwawnik.

Są salony odnowy, które również, tak jak Studio Figura, układają odpowiednią, indywidualną dietę.

Pomoc kosmetyków

Kremy wyszczuplające zawierają zazwyczaj składniki, które ułatwiają spalanie tłuszczu, zmniejszają obrzęki i poprawiają krążenie krwi. Retinol, czyli witamina A w czystej formie, wpływa na poprawę elastyczności skóry. Miłorząb japoński pobudza i poprawia krążenie krwi, zmniejsza kruchość naczyń włosowatych, poprawia elastyczność skóry, przywraca jej zdrowy koloryt, wspomaga przemianę materii i rozkład tłuszczu. Karnityna,  transportuje kwasy tłuszczowe do komórek, w których powstaje energia, wraz z kofeiną redukuje nadwyżki tłuszczu i poprawia witalność skóry oraz ją wygładza. Ekstrakt z żeń-szenia  oczyszcza i wzmacnia skórę, redukuje obrzęki. Algi poprawiają  nawilżenie skory, pobudzają krążenie  krwi, zmniejszają przepuszczalność naczyń krwionośnych. Ananas, zawiera enzymy, które przyspieszają proces przemiany materii, ma właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

Masaże i przyjemne i pożyteczne

Każda z nas lubi być masowana. Nic nie zastąpi profesjonalnego masażu w salonie, ale ten wykonany własnymi rękami również może być skuteczny. Używamy do tego szorstkiej rękawicy, gąbki, lub ostrej szczotki. Miejsca objęte cellulitem powinnyśmy masować okrężnymi ruchami, jednocześnie ugniatając skórę. Zaczynamy od kostek, przesuwając się w górę nóg, pośladków, brzucha, aż do serca. Ma to na celu przesunięcie limfy wraz ze zbędnymi produktami przemiany materii.

Zabiegi ujędrniające w salonie

Oczywiście i przyjemne i skuteczne są profesjonalne zabiegi w salonie odnowy, spa, czy gabinetach kosmetycznych. Nic nie robimy a nasza figura znacznie się polepszy. Odpoczywa również nasza psychika, polepsza się samopoczucie, poprzez uwalnianie endorfiny, hormonu szczęścia.

Podziel się