Materiał Partnera Jak dbać o siebie?

Jak dbać o siebie?

Kobiety instynktownie dbają o najbliższych i są gotowe na wiele wyrzeczeń, by zapewnić rodzinie dobry byt. Dodatkowo są czynne zawodowo i angażują się w różne projekty. W codziennej gonitwie pozostaje niewiele czasu tylko dla siebie. A przecież dobre samopoczucie to klucz do sukcesu i powód do szczęścia. Dlaczego warto się trochę porozpieszczać i w jakie zabiegi warto zainwestować cenny czas?

Stylizacja rzęs

Najprostszą metodą poprawy samopoczucia i zmiany wyglądu jest stylizacja rzęs.  Zagęszczenie rzęs dzisiaj nie jest już żadną nowością, tego typu usługa dostępna jest w każdym profesjonalnym salonie. Podstawową i najczęściej stosowaną techniką zagęszczania rzęs jest technika 1:1, która polega na przyklejaniu jeden rzęsy syntetycznej do jednej rzęsy naturalnej. Rzęsy mocowane są pojedynczo specjalnie opracowanym klejem, dzięki czemu wyglądają całkowicie naturalnie. Zabieg Kim Kardashian to pierwszy i najbardziej popularny niestandardowy efekt w stylizacji rzęs. To mieszanka rzęs zrobionych standardowym sposobem i rzęs wklejonych punktowo, tzw. skupionych promieni rzęs, które są wykonywane inaczej niż zwykłe wachlarze. Różnią się one zazwyczaj długością i są wklejone po całości powieki, co daje niesamowity efekt rozrzedzenia. Trzeci najpopularniejszy zabieg stylizacji rzęs, to metoda objętościowa Volume Lashes. Do każdej z naturalnych rzęs doklejane są pół permanentne, syntetyczne włókna. Doklejane rzęsy zachowują się jak naturalne włoski – są lekkie i wygodne, odporne na wodę, pot i łzy. Można brać w nich prysznic i ćwiczyć bez obawy, że odpadną.


Kosmetologia estetyczna

Zwykle jeśli decydujemy się poddać zabiegom kosmetycznym, oczekujemy by szybko i spektakularnie poprawić wygląd skóry. Jakie zabiegi mogą w tym pomóc? Mezoterapia igłowa, czyli niechirurgiczny zabieg miejscowy polegający na podaniu do skóry właściwej preparatów witaminowych lub leków za pomocą drobnych nakłuć. Mezoterapia igłowa kojarzy się głównie z odmładzaniem twarzy i usuwaniem cieni pod oczami, ale bywa też stosowana na ciało, a nawet w celu zmniejszenia wypadania włosów. Pomaga w ujędrnieniu i nawilżeniu wiotkiej skóry, pobyciu się cellulitu oraz blizn i rozstępów. Może być stosowana na szyję i dekolt, dłonie, brzuch, ramiona, uda i pośladki. Odmianą metody jest mezoterapia mikroigłowa. Największą zaletą mezoterapii mikroigłowej jest zaś precyzyjne dobieranie głębokości nakłuć, a także ich mnogość. To zwiększa kontrolę nad wykonywanym zabiegiem i powoduje pobudzenie skóry na właściwej głębokości. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Zanim zapadnie decyzja o wykonaniu jakiegokolwiek zabiegu, warto rozejrzeć się na rynku i wybrać salon kosmetyczny, odpowiadający naszym oczekiwaniom.  Podstawą wyboru powinna być wykwalifikowana kadra specjalistów, którym zaufamy. Dobrze, by salon organizował szkolenia, oznacza to bowiem, ze jego pracownicy stale podwyższają swoje kompetencje i są na bieżąco z nowinkami kosmetycznymi.


Podziel się