Materiał Partnera Endermologia. Sekrety masażu podciśnieniowego

Endermologia. Sekrety masażu podciśnieniowego

Zmagasz się z niedoskonałościami ciała i chcesz je z sukcesem wyeliminować? W walce z nimi mogą pomóc skuteczne zabiegi kosmetyczne, wśród których dużą popularnością cieszy się masaż podciśnieniowy.  Zastanawiasz się, w czym tkwi tajemnica jego skuteczności? Sprawdź, jak działa endermologia i przekonaj się, jak wiele dobrego może przynieść regularne wykonywanie takiego zabiegu.

Endermologia – czyli co?

Endermologia to nowoczesny zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje masaż podciśnieniowy. Odbywa się to z wykorzystaniem zaawansowanego sprzętu wyposażonego w głowicę dopasowaną do masowanego obszaru. Zasysa ona skórę za pomocą podciśnienia, co przynosi pożądane efekty.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ pacjent – zanim zostanie wykonany masaż podciśnieniowy – zakłada specjalny kostium izolujący.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Przebieg endermologii jest identyczny – niezależnie od tego, jaki obszar ciała poddawany jest zabiegowi.

Cała procedura rozpoczyna się od założenia jednorazowego kostiumu izolującego. Potem wykonywany jest masaż za pomocą dwóch sterowanych komputerowo rolek oraz tzw. komory ssącej. Podczas zabiegu dochodzi do zasysania skóry między rolki, a następnie – do wałkowania i ugniatania tkanek skóry – wyjaśnia przedstawicielka Instytutu kosmetycznego Esthe. Tym samym masaż podciśnieniowy oddziałuje zarówno na powierzchniowe, jak i głębokie tkanki.

Jakich efektów można się spodziewać?

Masaż podciśnieniowy ceniony jest z kilku powodów. Sekretem jego powodzenia są przede wszystkim efekty. Rezultaty bywają faktycznie zaskakujące – szczególnie w przypadku systematycznie przeprowadzanych zabiegów.

Endermologia pozwala uzyskać efekt:

  • wysmuklenia sylwetki – poprzez wsparcie redukcji tkanki tłuszczowej
  • oczyszczenia organizmu – poprzez pobudzenie drenażu płynów ustrojowych
  • młodszego wyglądu ciała – poprzez zwiększenie elastyczności i jędrności skóry.

Masaż podciśnieniowy – dla kogo?

Zabieg wykorzystujący masaż podciśnieniowy jest skierowany przede wszystkim do osób, które walczą z nadmiarem kilogramów oraz chcą się pozbyć nieestetycznego cellulitu. Okazuje się jednak, że endermologia wykazuje dobroczynny wpływ także w przypadku:

  • bólu kręgosłupa
  • bólu mięśni
  • chorób reumatycznych.

Warto jednocześnie wspomnieć o przeciwwskazaniach do takiego zabiegu. Z endermologii nie mogą skorzystać osoby:

  • chorujące na nowotwory
  • mające infekcje skórne
  • zmagające się z zakrzepicą
  • ze stanami zapalnymi i ranami naskórka.

Z masażu podciśnieniowego powinny zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Warto podkreślić, że endermologia może być wykonywana jako niezależny zabieg lub stanowić uzupełnienie innych kuracji odchudzających, np. bandaży Arosha.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas