Materiał Partnera Dlaczego warto regularnie odwiedzać salon fryzjerski?

Dlaczego warto regularnie odwiedzać salon fryzjerski?

Każdy z nas ma nieco inne włosy, które wymagają indywidualnego podejścia i różnej pielęgnacji. Stąd też częstotliwość wizyt w salonie fryzjerskim jest zdecydowanie odmienna w zależności od preferencji oraz oczekiwań. Jednak wiele się mówi na temat tego, że regularne wizyty u fryzjera są bardzo ważne i mają korzystny wpływ na kondycję włosów. Czy taka jest prawda? W poniższym artykule pokazujemy, dlaczego warto regularnie odwiedzać salon fryzjerski. Jesteście ciekawi? Zapraszamy do lektury.

Lepsza kondycja włosów

Częstotliwość wizyt u fryzjera to indywidualna kwestia, jednak zdecydowanie warto zadbać o regularne korzystanie z usług fryzjerskich. Dlaczego? Przede wszystkim częstsze podcinanie włosów pozwala utrzymać je w dobrej kondycji. Włosy stają się mocniejsze i ładniej się prezentują. Często możemy zauważyć, że końców szybciej się niszczą i stają się przesuszone. Zdecydowanie wygląda to mniej estetycznie i psuje efekt nawet bardzo wyszukanych fryzur. Co więcej, zwłaszcza w przypadku posiadania krótkich włosów, utrzymanie oczekiwanego ich kształtu jest możliwie tylko, gdy będziemy podcinać je co 2-3 miesiące. Oczywiście sytuacja prezentuje się nieco inaczej, jeśli posiadamy mniej wymagającą fryzurę. W takim wypadku ten okres może być nieco dłuższy. Podobnie, gdy zapuszczamy włosy. Niemniej warto nawet wtedy 3-4 razy do roku odwiedzić salon fryzjerski.

Brak odrostów

Regularne wizyty u fryzjera są również bardzo istotne dla osób, które koloryzują włosy. O ile decydujemy się delikatne refleksy lub naturalne ombre, ewentualne odrosty nie będą aż tak widoczne, natomiast w przypadku pełnej koloryzacji na całej długości włosa, centymetrowa różnica u nasady nie będzie prezentować się zbyt dobrze. Jeśli decydujemy się farbować włosy na inwazyjny kolor, musimy mieć na uwadze, że nie unikniemy cyklicznych odwiedzin naszego fryzjera. Oczywiście nie jest to nic złego, przy okazji możemy wykonać strzyżenie, co z pewnością będzie korzystne dla struktury włosa.

Lepsze zrozumienie potrzeb klienta

Jest jeszcze jedna zaleta dbania o regularne wizyty w salonie fryzjerskim. Jeśli mamy już swojego zaufanego fryzjera, dzięki częstszym odwiedzinom, rozmowie i obserwacji naszego stanu włosów oraz preferencji co do codziennego uczesania, specjalista zrozumie nasze potrzeby i preferencje. Pomoże mu to jeszcze lepiej dopasować nam fryzurę oraz zaproponować efektywniejszą pielęgnację włosów. Salonem, który cieszy się dobrymi opiniami, jest zdecydowanie Salon Fryzjerski Bella, znajdujący się w Katowicach. Zakład prowadzi Marianna Błaszczyńska, a początek jego działalności sięga 2003 roku. Zdecydowanie warto się tam udać, szukając fryzjera w tym rejonie.

Reasumując, regularne wizyty w salonie fryzjerskim są dobrym wyborem głównie ze względu na to, że pozwalają utrzymać włosy w dobrej kondycji. W ten sposób unikniemy również nieestetycznych odrostów oraz umożliwimy fryzjerowi lepsze dopasowanie fryzury do naszych oczekiwań.

Opracowanie:

Salon Fryzjerski Bella Marianna Błaszczyńska

Katowice , Kościuszki 45 lok. 16

Podziel się