Materiał Partnera Dieta odchudzająca – czy tak straszna, jak ją opisują?

Dieta odchudzająca – czy tak straszna, jak ją opisują?

„Od jutra przechodzę na dietę” jest zdecydowanie jednym z najczęściej wypowiadanych zdań, szczególnie po różnego rodzaju uroczystościach rodzinnych i świętach, na których czego, jak czego, ale jedzenia nie brakuje nigdy. Niestety ze względu na spore braki w wiedzy, wszyscy ci, którzy podejmują się samodzielnego stworzenia skutecznego planu dietetycznego, bardzo szybko rezygnują. Dlaczego tak się i dzieje i gdzie powinniśmy udać się z prośbą o pomoc?

Dieta – dlaczego tak łatwo z niej zrezygnować?

Różnego rodzaju uwarunkowania i mity, krążące wokół diety odchudzającej, zupełnie niepotrzebnie podnoszone są do kategorii niełatwej i wymagającej walki z samym sobą. Zdecydowanej większości ludzi dieta kojarzy się z wyrzeczeniami i koniecznością całkowitego wyeliminowania niektórych produktów z codziennego menu. Jednakże czy zawsze musi tak być? Okazuje się, że nie. Dieta odchudzająca, zresztą jak wszystkie inne sprawy tego świata, jest właściwa dopiero wtedy, kiedy odpowiednio się ją przemyśli.

Nie należy zapominać o tym, iż organizm potrzebuje wszystkich mikro i makroelementów zawartych zarówno w mięsie, jak i warzywach i owocach. Jedynie odpowiednie jej zbilansowanie może spowodować, że stanie się ona atrakcyjna pod kątem kulinarnym. Posiłki nie muszą być nudne i przede wszystkim mogą reprezentować sobą atrakcyjne walory smakowe. Zdecydowanie należy unikać głodzenia się, czy rezygnowania z dań, które się lubi. Wystarczy dobrze przeliczyć zapotrzebowanie energetyczne organizmu i dopasować spożywaną ilość kalorii. Czy jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać?


Dieta odchudzająca – kto powinien ją rozpisać?

Choć dieta odchudzająca zdecydowanie kojarzy się raczej z unikaniem jedzenia, to z faktami się nie dyskutuje. Rozpisując posiłki, warto postawić na większą ich częstotliwość niźli wielkość porcji. Na dobrze zbilansowaną dietę składa się ogromna ilość zależnych od siebie czynników. Dlatego stworzyć powinien doświadczony dietetyk. Świetnym przykładem jest tutaj Studio Kobiet Żukowo, gdzie wykwalifikowany personel od lat zapewnia swoim klientom kompleksowe wsparcie w zakresie porad dietetycznych. Ogromne doświadczenie pracowników pozwoliło skonstruować wydajny system dietetyczny podzielony na 3 etapy, a mianowicie na:

  • oczyszczanie - intensywna redukcja
  • regularną redukcję
  • stabilizację metabolizmu

Pierwszy etap polega na intensywnej redukcji i w pewnym sensie stanowi okres przygotowawczy do właściwej fazy odchudzania. Etap drugi to konsekwentna realizacja zaleceń, aż do osiągnięcia celu. Trzeci etap zaś niezbędny jest do długotrwałego utrzymania wymarzonej wagi.

Opracowanie:

Studio Kobiet Żukowo

Żukowo , Armii Krajowej 17C

Podziel się