Materiał Partnera Czynniki wzrostu obecne w profesjonalnych kosmetykach

Czynniki wzrostu obecne w profesjonalnych kosmetykach

Nienaganny wygląd skóry to zwykle efekt stosowania serii zabiegów oraz skutecznych kosmetyków dobrej jakości. Ich producenci poszukują coraz nowszych rozwiązań, aby oferowane przez nich preparaty dawały szybkie i jak najbardziej widoczne efekty. W ostatnim czasie powstaje wiele produktów, w których znajdują się czynniki wzrostu tj. EGF, KGF, FGF. Czym one są i na czym polega ich działanie?

Czynniki wzrostu – co to takiego?

Czynniki wzrostu to substancje, które występują naturalnie w organizmie każdego człowieka. Są to białka, biorące udział w stymulacji komórek do tego, aby rosły, dzieliły się i przekształcały. Czynniki te są także produkowane biotechnologicznie i w takiej postaci wykorzystywane w kosmetykach.

Czynniki, które powstają w warunkach laboratoryjnych, mają za zadanie wspierać procesy zachodzące w skórze. Dzięki nim produkcja kolagenu oraz synteza komórkowa są o wiele bardziej skuteczne.

Doskonale naśladują one działanie naturalnych czynników wzrostu. Poprzez łączenie się z receptorami transbłonowymi komórek rozpoczynają przekazywanie sygnałów wewnątrz ich struktury. Właśnie dlatego są one tak efektywne. Inicjują one procesy, których efektem jest znaczna poprawa wyglądu skóry. Zdecydowanie zmniejszają widoczność efektów starzenia, a także innych niedoskonałości cery.

Profesjonalne kosmetyki są cenione za swoje kompleksowe działanie oraz za skuteczność. Dlatego też ich producenci nieustannie ulepszają ich formułę. Stosowanie w nich czynników wzrostu przełożyło się na jeszcze lepsze efekty, jeżeli chodzi o redukcję efektów starzenia i innych mankamentów skóry, dzięki temu, że czynniki wzrostu wpływają na zwiększenie grubości skóry, jej elastyczności i jędrności, a także utrzymania jej właściwego nawodnienia. Preparaty takie są wykorzystywane przez salony kosmetyczne, ale można ich używać także w codziennej pielęgnacji” – mówi specjalistka z firmy ISSEIMI.

Jak czynniki wzrostu są wykorzystywane w kosmetykach?

Kosmetyki z czynnikami wzrostu są obecnie uważane za jedne z najskuteczniejszych preparatów. Już pierwsze obserwację czynników wzrostu wykazały ich właściwości regenerujące skórę np. po oparzeniach oraz przywracające skórze świeży i witalny wygląd. Dlatego ten składnik jest chętnie stosowany w produktach przeznaczonych do walki z procesem starzenia skóry.

Aby czynniki wzrostu mogły skutecznie pracować w skórze, nie mogą pozostać tylko na powierzchni naskórka, lecz muszą dotrzeć do głębszych warstw. Dlatego producent marki ISSEIMI opatentował metodę ich transportu w liposomach, skąd są one uwalniane, a następnie docierają do receptorów komórek i pobudzają je do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Można spotkać się z wieloma czynnikami wzrostu, lecz w kosmetykach ISSEIMI wykorzystywane są trzy typy:

- EGF – czynnik wzrostu naskórka - naturalnie występują w skórze, najwięcej w komórkach warstwy podstawowej i skóry właściwej. Stymuluje rozrost i migrację keratynocytów, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu,
- FGF – czynniki wzrostu fibroblastów - przyczyniają się do powstawania nowych naczyń krwionośnych oraz zapobiegają apoptozie komórek naskórka,
- KGF – czynnik wzrostu keratynocytów - odpowiedzialny za produkcję keratyny.

Podziel się