Materiał Partnera Czym zajmuje się podologia?

Czym zajmuje się podologia?

Podologia zajmuje się leczeniem i pielęgnacją stóp. Jest bardzo pożądaną dziedziną z tej racji, że coraz więcej osób boryka się z różnymi problemami, często bardzo poważnymi. Specjaliści w gabinetach przeprowadzają badania, na podstawie których diagnozują schorzenia i skutecznie pomagają, stosując odpowiednie terapie, wykonując również zabiegi. Przywracają pacjentom właściwy wygląd i prawidłowe funkcjonowanie stóp.

Na czym polega badanie mykologiczne?

Grzybica paznokci stóp jest trudna do zdiagnozowania, często mylona z innymi schorzeniami skóry i paznokci. Aby podolog w Podokosmed Izabela Sobocińska mógł stwierdzić problem i dobrać skuteczny rodzaj terapii, wykonuje badanie mykologiczne, które jest bezbolesne. Specjalista pobiera fragment płytki paznokcia lub naskórka i przekazuje materiał do laboratorium, gdzie jest sprawdzany pod mikroskopem. Wynik jest do odbioru po czterech tygodniach. Badanie jest wskazane przy różnych zmianach na paznokciach, m.in.: kruchość i łamliwość, zabarwienie i rozwarstwianie się płytki, bruzdy, łuszczenie się naskórka, pęcherzyki na skórze, zaczerwienienia, pieczenie.

Jak wygląda leczenie grzybicy na paznokciach stóp?

Choroba najczęściej zostaje wywołana dermatofitami, rzadziej drożdżakami lub pleśniakami. Zainfekowane płytki paznokci mają charakterystyczne jasnoźółtawe bądź brunatne zabarwienie, stają się kruche i łamliwe. Schorzenie w początkowym stadium rozwija się na jednym paznokciu, jednak stopniowo może zakazić pozostałe płytki. Niezwykle ważna jest wcześniejsze rozpoznanie grzybicy na paznokciach stóp, w tym celu przeprowadzane jest badanie mykologiczne. Pacjent powinien się do niego odpowiednio przygotować. W tym dniu, nie może myć chorych miejsc, zażywać leków przeciwgrzybiczych, stosować maści, kremów, odżywek i wszelkiego rodzaju preparatów. Co najmniej tydzień wcześniej musi zmyć lakier z paznokci i powstrzymać się od ich obcinania. Do zaleceń należy się bezwzględnie stosować, żeby wynik był jak najbardziej wiarygodny.

Opracowanie:

Podokosmed Izabela Sobocińska

Płock , Miodowa 1

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas