Materiał Partnera Czym się różnią profesjonalne kosmetyki fryzjerskie od tych stosowanych w domu?

Czym się różnią profesjonalne kosmetyki fryzjerskie od tych stosowanych w domu?

Prawidłowa pielęgnacja włosów cieszy się rosnącą popularnością. Osoby, które zainteresowały się kosmetykami stosowanymi w tym celu, zdają sobie sprawę, że na rynku pojawiają się dwa rodzaje produktów – profesjonalne oraz ogólnodostępne, do kupienia w drogeriach. Czym dokładnie różnią się te typy preparatów? Które z nich są skuteczniejsze i jaki wariant wybrać?

Skład kosmetyków do włosów 

W przypadku kosmetyków do pielęgnacji włosów ogromne znaczenie ma skład. W obu rodzajach produktów pojawiają się często te same substancje czynne, ale różnica polega na ich stężeniu. Zwykle jednorazowe zastosowanie kosmetyku fryzjerskiego pozwala na uzyskanie bardziej widocznych efektów niż po użyciu preparatu dostępnego w drogerii. Klasyczne produkty trzeba nakładać na włosy częściej, by osiągnąć podobny rezultat.

Drugą różnicą pomiędzy kosmetykami fryzjerskimi a zwykłymi jest wydajność. Im większe stężenie cennych substancji, tym mniej preparatu trzeba użyć. Profesjonalne produkty są zatem znacznie bardziej wydajne i wystarczają na dłużej.

Kosmetyki fryzjerskie są pełne cennych składników, ale jednocześnie pozbawione niepotrzebnych zapychaczy, które mogą negatywnie wpływać na kondycję włosów i skóry głowy. Dają więc szybki efekt i w dłuższej perspektywie czasu nie powodują takich problemów jak klasyczne kosmetyki niskiej jakości dostępne np. w marketach. Produkty stworzone z myślą o profesjonalnym użyciu znajdziesz m.in. w hurtowni i sklepie fryzjerskim Wats.

Oczywiście, różnicą jest także cena. Kosmetyki profesjonalne są droższe, ale często ma to związek z ich pojemnością i wydajnością. W salonach kosmetycznych stosuje się tego typu produkty wielokrotnie w ciągu jednego dnia, dlatego muszą one wystarczać na długo.

Jakie kosmetyki do włosów wybrać? 

Kosmetyki fryzjerskie wykorzystuje się głównie w profesjonalnych salonach, ale niektóre osoby decydują się na używanie ich w domu. W takim przypadku trzeba jednak pamiętać o tym, by podążać zgodnie z zaleceniami producenta lub radami fryzjera. Są to bowiem produkty o bardzo bogatych składach, których niewłaściwe stosowanie może doprowadzić do wystąpienia problemów z włosami. Jest to zatem wybór dla osób dysponujących szeroką wiedzą na temat pielęgnacji włosów lub samych fryzjerów i stylistów.

W domu bezpieczniej jest korzystać z klasycznych produktów dostępnych w drogeriach. Nie dają one tak spektakularnych efektów jak kosmetyki profesjonalne, ale trudniej użyć ich nieprawidłowo. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z pielęgnacją, warto postawić na delikatne preparaty.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas