Materiał Partnera Czym jest i do czego służy laser pikosekundowy?

Czym jest i do czego służy laser pikosekundowy?

Laser pikosekundowy to nowoczesne urządzenie, które zrewolucjonizowało medycynę estetyczną w dziedzinie laseroterapii. Technologia umożliwia całkowite usunięcie tatuażu w ciągu zaledwie kilku zabiegów. Sprawdza się doskonale w gabinetach kosmetycznych przy likwidacji zmian trądzikowych, przebarwień skórnych, rozstępów, zmarszczek oraz wielu innych defektów urody.

Lasery pikosekundowe stanowią ciekawą alternatywę dla sprzętów starszego typu. Zabiegi wykonywane przy ich pomocy cechują się zupełnym brakiem bolesności. Jednocześnie, nie powodują niechcianych skutków ubocznych (po powrocie z kliniki można od razu wrócić do codziennej aktywności) i dają wymierne efekty w krótkim czasie. Wielu pacjentów dostrzega zauważalną poprawę już po drugiej sesji. Ostateczny rezultat widać natomiast po około pięciu wizytach (podczas gdy starsze technologie wymagają nawet piętnastu powtórzeń!).

Bezbolesne rozstanie z tatuażem

Zabiegi z użyciem profesjonalnego lasera pikosekundowego są rekomendowane osobom, które chcą pozbyć się niechcianego tatuażu (ciemnego lub kolorowego) oraz błędnie wykonanego makijażu permanentnego. Dotychczas, do tego typu działań wykorzystywano lasery typu Q-Switch, które – choć dość skuteczne – nie dawały perfekcyjnych rezultatów.

Pikosekundowy impuls światła jest tysiąckroć krótszy, niż ma to miejsce w przypadku innych laserów, stosowanych w ciągu ostatnich dwóch dekad. Pigment tatuażowy podlega rozbiciu i usunięciu bez naruszenia naskórka i bez pozostawienia zgrubień oraz bliznobjaśnia przedstawiciel firmy Profi-Med, dystrybutora urządzeń kosmetycznych i medycznych.

Recepta na odmłodzenie

Technologia pikosekundowa znalazła szereg zastosowań w terapii fotoodmładzania. Kuracja laserem wyraźnie poprawia stan i jakość cery, wywołując efekt wizualnego odmłodzenia nawet o kilka lat. Dodatkowo, umożliwia redukcję przebarwień hormonalnych, blizn, śladów po trądziku, rozstępów oraz efektów przebudowy skóry (przede wszystkim zmarszczek).

Zaawansowane technologiczne lasery pikosekundowe dopiero wchodzą na polski rynek, w związku z czym wciąż wiele gabinetów kosmetycznych nie jest w nie zaopatrzonych. Ciekawych ofert zakupu jednak nie brakuje. Doskonały przykład stanowi laser Pico Light oferowany przez Profi-Med. Czy stosowanie impulsów pikosekundowych to przyszłość medycyny estetycznej? Czas pokaże. Nie ulega wątpliwości, że jest to ciekawe rozwiązanie nie tylko dla pacjentów, ale też dla dermatologów i kosmetologów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas