Artykuł sponsorowany Czy zrobienie tatuażu jest bolesne?

Czy zrobienie tatuażu jest bolesne?

Na temat bólu podczas wykonywania tatuażu zdążyło już powstać wiele mitów. Na całe szczęście większość z nich znacząco mija się z prawdą. Co prawa trzeba liczyć się z tym, że cały proces w mniejszym lub większym zawsze odczujemy, acz z pewnością nie będzie to przykre przeżycie. Osoby wyjątkowo wrażliwe, które marzą o tatuażu, powinny jedynie zapoznać się z podstawowymi informacjami. Jakimi konkretnie?

Boisz się bólu? Sprawdź, czego unikać!

Ból pojawiający się podczas wykonywania wybranego wzoru jest jak najbardziej do zniesienia. Istnieją jednak pewne sfery naszego ciała, w których będzie on bardziej odczuwalny. Ci, którzy z różnych względów obawiają się przykrych doświadczeń, powinni dobrze przemyśleć miejsce, w którym tatuaż się znajdzie. Czego unikać? Doświadczenia klientów wyraźnie wskazują, że większe dolegliwości czuje się m.in. na żebrach. Jako że warstwa skóry jest tutaj dość cienka, a tkanka tłuszczowa de facto nieobecna, to zwiększony ból musi być traktowany w kategoriach oczywistości.

Z pewnymi nieprzyjemnościami muszą również liczyć się osoby, które chcą wykonać tatuaż na stopach lub kostkach. Przyczyny większej wrażliwości na ukłucia igły są tożsame jak w pierwszym wymienionym przypadku. Coraz większą popularnością cieszą się tatuaże wykonywane na dłoniach oraz palcach. Warto jednak pamiętać o tym, że są to miejsca bardzo silnie unerwione, a co za tym idzie, receptory nerwowe będą przenosiły bodźce bólowe znacznie intensywniej. O czym jeszcze trzeba wiedzieć?

Czy są sposoby na złagodzenie bólu?

W tym miejscu pojawia się bardzo istotne pytanie dotyczące tego, czy istnieją obecnie sposoby na to, aby złagodzić ból? Oczywiście, że tak. Niektóre studia wykorzystują specjalne preparaty mające na celu złagodzenie bólu. Nie zawsze jest to jednak dobre rozwiązanie. Znieczulenia, niezależnie od tego w jakiej formie, działają tylko przez krótki okres czasu. Często po zakończeniu działania środka znieczulającego ból jest bardziej odczuwalny. Niestety, zastosowanie znieczulenia wydłuża również czas wykonania tatuażu oraz powoduje, że tatuaż dłużej i gorzej się goi.

Żeby zabieg był mniej bolesny należy odpowiednio przygotować się do sesji. Na kilka dni przed tatuowaniem należy zrezygnować ze spożywania napojów alkoholowych – w tym przede wszystkim tych wysokoprocentowych. Alkohol rozrzedza krew i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia obfitego krwawienia. Jak podkreślają specjaliści z Czarcie Studio Tattoo, wiele zależy także od indywidualnych predyspozycji, określanych również mianem progu bólowego. U każdego z ludzi może być on ustawiony na zupełnie innym poziomie. Dlatego też to, co niektórzy odczuwają jedynie jako delikatne ukłucie, dla innych ma prawo być nieprzyjemne. Organizm powinien być wypoczęty, dobrze nawodniony i odżywiony, Wskazane jest, aby na kilka dni przed wykonaniem tatuażu nawilżać skórę, co ułatwi pracę tatuażyście, a w konsekwencji zmniejszy uczucie dyskomfortu. Ważnym jest również to, aby w trakcie sesji informować artystę o swoim samopoczuciu- wtedy można przystosować tryb pracy, aby zminimalizować odczuwalne dolegliwości,

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas