Artykuł sponsorowany Czy peruki i tupety można naprawiać?

Czy peruki i tupety można naprawiać?

Nosząc peruki i tupety łatwo dostrzec, że ich wygląd z czasem się pogarsza. Pojawiają się zagięcia, ubytki, włosy stają się matowe, a ich końcówki suche. Nie oznacza to jednak, że taka peruka czy tupet powinny trafić do kosza. Jest kilka zabiegów, które mogą sprawić, że włosy, zarówno syntetyczne, jak też naturalne, znów staną się atrakcyjne. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych wydatków i będziemy się cieszyć pięknym wyglądem.

Naprawa peruk i tupetów z włosów naturalnych

W przypadku przesuszonych końcówek możemy dać nowe życie włosom, przycinając je np. w salonie fryzjerskim. Ten sposób ratowania peruki/tupetu jest jednak zależny od długości włosów, które przecież nie odrastają. Splątane włosy możemy rozczesać, wspierając się odpowiednimi kosmetykami. Natomiast jeśli włosy w trakcie użytkowania się przerzedzą i pojawią się ubytki w peruce, istnieje możliwość ich uzupełnienia. Przedsiębiorcy zajmujący się perukarstwem często oferują naprawę zniszczonych peruk.

Naprawa peruk czy tupetów wykonanych z włosów naturalnych to nie kłopot. Jednym ze sposobów jest regeneracja, która pozwala odżywić włosy i przywrócić im blask. Atrakcyjny wygląd włosów pomoże osiągnąć także zabieg koloryzacji. Jeśli zniszczenia są poważniejsze, możemy dotkać brakujące pasma, a także wymienić lub uzupełnić zużytą bazę, na której osadzone są włosy – wyjaśnia Specjalista ds. Obsługi Klienta z Salonu Sukcesjia w Łodzi.

Naprawa peruk i tupetów z włosów syntetycznych

Peruki czy tupety wykonane z włosów syntetycznych są tańsze, ale o wiele trudniej je naprawić. Najłatwiej pozbyć się zagięć i niechcianych fal, ale tylko w przypadku, gdy włosy są odporne na wysokie temperatury. Wtedy z problemem uporamy się przy pomocy prostownicy. Jeśli jednak nie możemy jej użyć, dobrym rozwiązaniem będzie użycie pary wodnej. Niewielkich zagięć pozbędziemy się, umieszczając perukę w zaparowanej łazience.

Ciągłe szczotkowanie i stylizacja włosów może spowodować, że końcówki staną się przesuszone. Również w przypadku syntetycznych peruk możliwe jest ich skrócenie. Należy jednak pamiętać, że sztuczne włosy nie poddają się tak łatwo zabiegom, jak naturalne. Jeśli sami nie czujemy się na siłach, warto powierzyć to zadanie fryzjerowi. W trakcie użytkowania peruki syntetyczne ulegają zmechaceniu, stają się matowe i nieatrakcyjne. Specjaliści pomogą nam je zregenerować, ale niestety nie w każdym przypadku będzie to możliwe. Może się okazać, że peruka lub tupet są zbyt zniszczone, by móc je naprawić.

Jak pielęgnować peruki i tupety?

Należy pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja peruk i tupetów może w dużym stopniu przedłużyć ich żywotność. Przy kupnie tego typu produktów otrzymujemy instrukcję użytkowania, do której warto się stosować. Najważniejsze zasady, to:

  • regularne mycie peruki/tupetu – zapobiega matowieniu i mechaceniu włosów;

  • dobranie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji – pomoże uniknąć przesuszenia włosów;

  • używanie płynów ułatwiających rozczesywanie – minimalizuje ryzyko uszkodzenia włosów i zapobiega plątaniu się włosów;

  • odpowiednie przechowywanie peruk i tupetów – nie należy w nich spać ani przechowywać w wilgotnym czy mocno nasłonecznionym miejscu. Nieużywane peruki powinny być umieszczane na specjalnym stojaku, aby nie straciły kształtu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas