Materiał Partnera Co warto wiedzieć o musujących kulach do kąpieli?

Co warto wiedzieć o musujących kulach do kąpieli?

Kąpiel to okazja nie tylko do oczyszczenia ciała, ale także do przeprowadzenia odżywczej relaksacji i aromaterapii. Do tego celu mogą nam doskonale posłużyć naturalne, musujące kule do kąpieli, które mają nie tylko przyjemny zapach i właściwości silnie pielęgnacyjne, ale są także dostępne w różnych kształtach i kolorach. Co warto wiedzieć o tym ciekawym rozwiązaniu? Dowiedz się więcej o musujących kulach do kąpieli.

Skład musujących kul do kąpieli

Skład musujących kul do kąpieli opiera się na sodzie oczyszczonej i kwasku cytrynowym, które w kontakcie z ciepłą wodą ulegają rozpuszczeniu, czemu towarzyszy musowanie oraz charakterystyczne syczenie. Dodatkowo zostają uwalniane do wody pozostałe składniki, czyli olejki eteryczne oraz składniki odżywcze, takie jak np. masło shea.

Dobroczynne działanie musujących kul do kąpieli

Gorąca woda powoduje rozszerzanie się porów, co sprzyja zarówno uwalnianiu toksyn jak i adaptacji przez skórę składników odżywczych, dlatego kule musujące odgrywają dla pielęgnacji skóry fundamentalną rolę, a zawarte w nich dobroczynne składniki sprawiają, że:

  • kąpiel staje się przyjemniejsza, dzięki między innymi pięknym, intensywnym zapachom
  • odprężasz się i przestaje Cię boleć głowa oraz mięśnie
  • twoja skóra staje się intensywnie nawilżona, zrewitalizowana, odżywiona, pachnąca oraz głęboko oczyszczona z toksyn
  • twoja skóra jest odpowiednio zmiękczona i przygotowana do innych zabiegów kosmetycznych takich jak np. manicure.

Istnieje również możliwość dobrania kul musujących zawierających olejki o określonych dodatkowych właściwościach takich jak np. dodających energii, wzmacniających odporność czy wspomagających przemianę materii lub mikrokrążenie skóry itp.

Rodzaje i warianty musujących kul do kąpieli

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów i wariantów kolorystycznych oraz zapachowych, a także kształtów kul do kąpieli, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem aromaterapeutyczno - kosmetycznym. Dostępne są między innymi kule walentynkowe ze specjalnymi, romantycznymi zdobieniami bądź napisami, które przypadną zakochanym do gustu bądź z modnymi i apetycznymi owocowymi motywami lub też przeznaczone specjalnie dla dzieci - w kształcie np. jednorożców lub słodyczy. Jeśli chodzi o zapachy, to znajdzie się coś dla miłośników kwiatowej nuty róż czy fiołków, jak i fanów owocowych czy nawet ziołowych zapachów mięty, lawendy lub rozmarynu. Do wyboru do koloru.

Szeroką gamę różnorodnych, ciekawych kul musujących wykonanych tylko z naturalnych, najwyższej jakości składników znajdą Państwo w ofercie firmy Manaika Natural cosmetics.

Opracowanie:

Podziel się