Materiał Partnera Co warto wiedzieć o botoksie na włosy?

Co warto wiedzieć o botoksie na włosy?

Wielu z nas botoks kojarzy się jednoznacznie- z ostrzykiwaniem twarzy toksyną botulinową w celu zniwelowania zmarszczek. Zastosowany w takiej formie, ma wiele przeciwniczek. Botoks można jednak z powodzeniem wykorzystać do pielęgnacji włosów. Preparat ten w rękach fryzjera potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Jak wygląda zabieg i dla kogo jest przeznaczony?

Botoks na włosy

Sam zabieg nie jest bardzo czasochłonny ani też skomplikowany. Rozpoczyna się od dokładnego umycia włosów specjalnym szamponem. Produkt ten otwiera łuski włosów. Następnie przy użyciu strzykawki fryzjer nakłada na głowę toksynę botulinową. Dzięki wcześniej otwartym łuskom włosów, składniki aktywne z powodzeniem wnikają w ich strukturę.  Po upływie określonego czasu, specjalista nakłada na głowę maskę. Ma ona dodatkowe działanie pielęgnacyjne, a także jest odpowiedzialna za zamknięcie łusek włosowych. Przeciętny czas potrzebny na wykonanie botoksu na włosy wynosi do 40 minut. Zależnie od salonu fryzjerskiego różni się też ceną. Ich rozpiętość wynosi od 60 do 250zł.

Jaki daje efekt?

Botoks na włosy świetnie sprawdzi się w przypadku włosów cienkich, płaskich, pozbawionych objętości oraz witalności. Z powodzeniem wykonuje się tez na włosach zmęczonych wieloletnim farbowaniem oraz prostowaniem z pomocą wysokiej temperatury. Włosy po zabiegu stają się lśniące, dobrze nawilżone, znacznie lepiej się układają i są pełne objętości. Co ważne- serum z toksyną botulinową w żaden sposób ich nie obciąża. Efekt pięknych i zdrowych włosów utrzymuje się do 10 myć, choć niektóre kobiety cieszą się nim znacznie dłużej. Duże znaczenie ma też staranność wykonania tego zabiegu, dlatego też warto się na niego umówić do sprawdzonego fryzjera. Polecanym salonem fryzjerskim w Chełmnie jest salon Kameleon, który prowadzi pani Kamilla Dziuba. Po wykonaniu botoksu na włosy, dobrze jest też pomyśleć o zmianie produktów do codziennej pielęgnacji kosmyków. Nie jest to konieczne, ale z pewnością wpłynie na przedłużenie trwałości uzyskanego efektu. W drogerii bez problemu znajdziemy szampony oraz odżywki z bardziej naturalnym składem. Chodzi głównie o to, by stosowane przez nas produkty nie zawierały SLS oraz SLES. Są to detergenty, które mają wysuszające działanie.

Inne polecane zabiegi pielęgnacyjne

Oprócz botoksu na włosy w dobrych salonach fryzjerskich znajdziemy jeszcze inne zabiegi, które znacząco wpłyną na poprawę kondycji włosów. Do najpopularniejszych można zaliczyć saunę parową na włosy, zabieg keratynowania, regeneracji włosów oraz ich rekonstrukcji.

Podziel się