Materiał Partnera Zumba- sport dobry dla wszystkich

Zumba- sport dobry dla wszystkich

Zumba- połączenie tańca i aerobiku, które z każdym rokiem zyskuje coraz to większą rzeszę fanów, nie tylko w Polsce. To połączenie dobrej zabawy i aktywności fizycznej poprawia nie tylko sprawność fizyczną, ale także kondycję psychiczną. Wykonywać ją można nie tylko w klubach sportowych, czy na siłowniach, ale także samemu, w domu. Odkąd zrobiło się ciepło, z tą formą aktywności można się także spotkać w parkach i na plażach.

Krótka historia zumby

Twórcą zumby jest Alberto „Beto” Perez. Jest to tancerz pochodzenia kolumbijskiego, który już jako nastolatek uczyła tańca, a także występował. W roku 1987, w wieku siedemnastu lat, Alberto przyszedł do klubu, w którym miał przeprowadzić trening, jednak (na swoje szczęście) zapomniał on muzyki do ćwiczeń. Wykorzystał więc utwory, które sam wykorzystywał podczas swoich treningów. Była to muzyka latynoamerykańska, do której zmuszony był improwizować. Taka forma zajęć bardzo spodobała się uczestnikom, co naprowadziło Beto, do stworzenia nowej formy aktywności- Zumby. Taniec ten bardzo szybko rozprzestrzenił się w Ameryce Łacińskiej. Niestety po przyjeździe do USA, gdzie nie został tak ciepło przyjęty, jak by tego chciał. Dopiero w roku 2001 dwóch biznesmenów zauważyło Beto, podczas prowadzenia zajęć z zumby i to oni założyli wtedy klub, o nazwie „Zumba Fitness LLC”, który istnieje do dzisiaj.

Charakterystyka zumby

Zumbę można uprawiać bez względu na okoliczności, w każdym miejscu, nawet na wakacjach. Zajęcia takie oferuje na przykład GCKSTiR Rzeczenica. Jest to dobra alternatywa od codziennych, wakacyjnych czynności. Jeśli w pobliżu nie ma klubu, który takie zajęcia by poprowadził, ćwiczenia tego typu można wykonywać także samemu. Zumba jest połączeniem tańca i aerobiku poza ćwiczeniami, które spalają znaczą ilość kalorii, na zumbę składają się liczne figury taneczne, które uczestnicy zajęć wykonują, do rytmu muzyki. Nie jest więc dziwne, że zumba zdobywa coraz większą rzeszę sympatyków. Jest to forma aktywności, która wpływa pozytywnie na każdego człowieka. Taniec ten posiada różne poziomy trudności, na które można uczęszczać, w zależności od umiejętności. Zajęcia takie mogą także odbywać się w wodzie bądź obciążeniem. Ćwiczenia te są dla osób w każdym przedziale wiekowym. Prócz dobrej zabawy, można z takich zajęć wyciągnąć o wiele więcej. W pierwszej kolejności jest to świadomość własnego ciała, zaczynamy je poznawać i przekraczać własne granice. Kolejnym atutem jest poprawa kondycji, alr przede wszystkim brak nudy.

Podziel się