Artykuł sponsorowany Zielone szkoły nad morzem. Zasady i zalety

Zielone szkoły nad morzem. Zasady i zalety

Urlop nad morzem nie musi kojarzyć się jedynie z odpoczynkiem na plaży. W turystycznych miejscowościach można znaleźć także zielone szkoły, które łączą relaks z nauką. Dla najmłodszych jest to okazja do poznania otaczającej ich przyrody w łatwy oraz przyjemny sposób. Doświadczona kadra pedagogów pozwoli dzieciom odpocząć, ale i zdobyć nową, ciekawą wiedzę.

Czym jest zielona szkoła?

Zielona szkoła jest połączeniem wypoczynku wraz ze zdobywaniem nowej wiedzy na temat otaczającej przyrody. Najmłodsi w ten sposób mogą poznać nowe gatunki zwierząt, drzew, czy dowiedzieć się więcej o klimacie. Nauka łączona jest z zabawą, przez co dzieci nie będą siedzieć w szkolnych ławkach, tylko aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Nadmorskie zielone szkoły pozwalają zdobyć wiedzę o wodnych stworzeniach, roślinności, która dominuje w tym regionie oraz korzystnych właściwościach powietrza morskiego. Uczniowie mają też zapewniony nocleg oraz wyżywienie.

Wieczornymi atrakcjami bywają potańcówki oraz ogniska, na których pieczone są różne potrawy – mówi pracownik ośrodka wczasowego Akacja.

W wolnym czasie istnieje możliwość skorzystania ze sprzętu sportowego znajdującego się na terenie ośrodka.

Jak działa zielona szkoła?

Wakacje w nadmorskiej zielonej szkole mają wiele zalet w porównaniu do tradycyjnego wypoczynku najmłodszych. Największą wartością dodaną takiej placówki jest możliwość poznawania przyrody na własne oczy, a nie jedynie za pomocą podręczników. Uczniowie nadmorskiej zielonej szkoły mogą więc w sposób bardziej aktywny podejść do tematu zajęć. Jako że całość odbywa się na świeżym powietrzu, dzieci są eksponowane na dobroczynne działanie morskiego klimatu.

Podczas zajęć w nadmorskiej zielonej szkole panują zasady podobne do tych, jakie stosowane są w tradycyjnych placówkach oświatowych. Najmłodsi muszą podporządkować się pedagogowi oraz powinni wykonywać jego polecenia i zadania. Tylko to pozwoli w skuteczny sposób przyswoić nowo nabytą wiedzę. Podczas nauki w zielonej szkole dzieci będą miały kontakt ze swoimi rówieśnikami, a także zyskają możliwość zawarcia nowych znajomości. Ich rodzice zaś będą mogli mieć pewność, że pociechy nie zaznają nudy i będą pod dobrą opieką w miejscu, którego klimat sprzyja zdrowiu oraz dobremu samopoczuciu. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter